Archiv D: Sport 1975

Skokan na lyžích Janda skončil v Engelbergu osmnáctý

Engelberg (Švýcarsko) - Závod Světového poháru skokanů na lyžích ve švýcarském Engelbergu vyhrál domácí Simon Ammann a dostal se do čela průběžného pořadí seriálu. Nejlepší z českých reprezentantů byl Jakub Janda na 18. příčce, přičemž po úvodním kole patřilo českému skokanovi 27. místo, v druhém si však díky skoku 124,5 m polepšil o devět příček.

Ammann vedl už od prvního kola, v kterém skočil 137,5 m. V druhé části dnešního závodu, který byl náhradou za zrušený podnik v Harrachově, potvrdil prvenství výkonem 133 m. Dvojnásobný olympijský vítěz ze Salt Lake City si připsal jubilejní desátý triumf v závodu SP v kariéře.

Do druhého kola prošel z Čechů ještě Jan Matura, který při svém letošním premiérovém startu v SP obsadil v konečném pořadí 27. pozici. První kolo bylo konečnou pro Lukáše Hlavu, kterému na 33. příčce unikl postup do druhé části o jeden bod. Nepostoupil ani Roman Koudelka na 37. pozici.