Následuje
SP Německo

Skokan Janda skončil v Ga-Pa čtrnáctý

Garmisch-Partenkirchen (Německo) - Jakub Janda skončil čtrnáctý v druhém závodu Turné čtyř můstků v německém Ga-Pa. Do druhého kola postoupil z českých skokanů na lyžích už jen Lukáš Hlava, který obsadil 27. místo. Závod vyhrál Rakušan Gregor Schlierenzauer. Druhé místo obsadil další rakouský skokan Wolfgang Loitzl, Švýcara Simona Ammanna vynesl jeho veleskok jen na třetí místo. Rakušan Andreas Kofler si udržel čtvrtou pozici, díky čemuž nadále vede hodnocení celého turné.

"Po špatném Oberstdorfu a začínající nemoci je tahle výhra jako sen. Jsem hodně dlužen lékařům a jsem spokojený," řekl Schlierenzauer, který ve čtyřstupňovém teple vyhrál skokem 136,5 metru už první kolo. V kole druhém mu stačilo přidat v druhém pokusu metr, a mohl se radovat již ze sedmadvacáté výhry ve Světovém poháru.

Čech Janda vynechal zkušební kolo, v prvním soutěžním dolétl na 128,5 metru a hravě porazil Němce Maxmiliana Mechlera. O jedenácté místo se Janda po úvodním kole dělil s Polákem Adamem Malyszem. Hlava postoupil díky skoku 125,5 metru a výhře nad Rusem Denisem Kornilovem o pět metrů. V druhém skoku vítěz turné z roku 2006 Janda sice metr na délce přidal, ale v konečném pořadí si o tři příčky pohoršil. Hlava zopakoval svůj výkon z prvního kola a rovněž klesl. V hodnocení turné je Hlava osmnáctý a Janda jen o dva body hned za ním.

Turné pokračuje rakouskou částí. V sobotu je v Innsbrucku na pořadu kvalifikace a o den později se bude bojovat o výhru v třetím dílu.

Hlavní zprávy