EP Benátky nad Jizerou

Skokan Hilde má zlomený obratel

Oberstdorf (Německo) - Norský skokan na lyžích Tom Hilde má po pátečním pádu v zahajovacím závodě Turné čtyř můstků zlomený osmý obratel a tato sezona pro něj skončila. Podle informací televizní stanice NRK by naštěstí neměl mít poškozen nervový systém.

Tom Hilde
zdroj: ČTK/AP

Čtyřiadvacetiletý Hilde neustál dopad ve druhém kole závodu v Oberstdorfu. Skok natáhl až na 131,5 metru, což byl třetí nejlepší výkon kola, ale zakolísal, rozjely se mu lyže a skončil v kotrmelcích. Ze stadionu byl odvezen na nosítkách se zafixovanou páteří, při pádu utrpěl ještě četné odřeniny v obličeji.

Hilde předtím v Oberstdorfu vyhrál kvalifikaci, po prvním kole byl desátý a mohl pomýšlet na posun v pořadí. V této sezoně Světového poháru mu patří 14. místo a jeho maximem byla šestá pozice v Engelbergu. V kariéře byl Hilde čtyřikrát členem stříbrného družstva na mistrovství světa, má i týmový bronz z olympiády ve Vancouveru.