TCL V Repre

Skokan Ammann v Lillehammeru vyhrál, Janda byl třináctý

Lillehammer (Norsko) – Švýcarský skokan na lyžích Simon Ammann vyhrál nedělní závod v norském Lillehammeru. Ten již v prvním kole vytvořil skokem dlouhým 146 metrů rekord můstku a ve druhé části svoji formu potvrdil. Druhé místo obsadil Fin Harri Olli a třetí skončil překvapivě Francouz Emmaneul Chedal. Nejlepší výsledek z českých skokanů zaznamenal Jakub Janda, který ve třetím závodu sezony obsadil 13. místo. Bodoval také 28. Lukáš Hlava. V prvním kole zůstali Martin Cikl s Romanem Koudelkou, kteří obsadili 48. příčku.

Simon Ammann
zdroj: ČTK/AP autor: Jon-Michael Josefsen

Jednatřicetiletý Janda figuroval po prvním kole díky skoku dlouhému 129 metrů na 15. místě. Ve druhém kole se snížil nájezd, to českému závodníkovi pomohlo, předvedl jenom o málo kratší výkon (124,5 metru) a polepšil si v závěrečném hodnocení o další dvě příčky.

Ammannovo vedení ohrozil v prvním kole vítěz sobotního závodu Gregor Schlierenzauer z Rakouska. Ten totiž překonal Švýcarův rekordní pokus o čtyři a půl metru, ale neustál dopad. Díky bodovým srážkám potom obsadil celkové čtvrté místo. To však Schlierenzauerovi nezabránilo ujmout se celkového vedení ve světovém poháru.

Dalším dílem světového poháru měly být závody v Harrachově, kde se však kvůli špatné sněhové situaci příští víkend skákat nebude. Pořadatelé nicméně dostali od federace FIS šanci v případě zlepšených podmínek pro lyžování uspořádat alespoň jeden závod v mírně posunutém termínu 15., nebo 16. prosince.