Následuje
SK Dynamo České Budějovice - FC Baník Ostrava

Skikrosař Kraus vybojoval v Les Contamines páté místo

Les Contamines (Francie) - Český skikrosař Tomáš Kraus skončil v závodu Světového poháru ve francouzském středisku Les Contamines pátý. Vyrovnal tím svůj nejlepší výkon v sezoně, kterého dosáhl hned v úvodu v italském Innichenu.

Skikros
zdroj: ČTK

Podruhé v sezoně vyhrál Švýcar Alex Fiva, který se posunul do čela Světového poháru. Druhý skončil bývalý juniorský mistr světa Nor Didrik Bastian Juell, který se prosadil na stupně vítězů poprvé v kariéře. Třetí ve finále dojel Nick Zoricic z Kanady, jenž se do elitní trojice dostal podruhé v životě.

Bývalý dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný vítěz Světového poháru Kraus postoupil z osmifinále i ze čtvrtfinále jako druhý, v semifinále ale byl poslední a přišel o možnost se poprvé v sezoně probojovat na stupně vítězů. V malém finále šel Kraus po boji od začátku na první místo, které ale musel na trati hodně bránit před dotírajícím Francouzem Sylvainem Miaillierem. O Krausově vítězství nakonec musela rozhodnout cílová fotografie.

"Byla to hodně náročná trať, na které se nesmí udělat chyba. Byla hodně ledovatá, jízda trvá něco přes minutu, byla to docela makačka. Hodně mi proto pomohly nové lyže, na kterých jsem nikdy nejel. Byl to docela risk, ale vyplatil se," řekl Kraus.

Závod žen vyhrála Švýcarka Sanna Lüdiová před dvojicí francouzských skikrosařek Alizée Baronovou a Ophelií Davidovou. Česká lyžařka Nikol Kučerová poprvé v sezoně postoupila z kvalifikace, ale ve čtvrtfinále hned vypadla. 

Závod SP ve skikrosu v Les Contamines (Francie):

Muži: 1. Fiva (Švýc.), 2. Juell (Nor.), 3. Zoricic (Kan.), ...5. Kraus, 56. Kopřiva (oba ČR) - vyřazen v kvalifikaci.
Průběžné pořadí SP 1. Fiva 295 b., 2. Leman (Kan.) 231, 3. Korotkov (Rus.) 209, ...8. Kraus 151.

Ženy: 1. Lüdiová (Švýc.), Baronová, 3. Davidová (obě Fr.), ...15. Kučerová (ČR). Průběžné pořadí SP: 1. Lüdiová 389, 2. Serwaová (Kan.) 276, 3. Davidová 260, ...28. Kučerová 33.

Světový pohár ve skikrosu Francie
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy