Následuje
Archiv D: 45 minut z Innsbrucku

Skikrosař Kraus skončil po pádu na MS v péči lékařů

Voss (Norsko) – Nešťastně skončilo čtvrtfinále mistrovství světa v norském Vossu pro českého skikrosaře Tomáše Krause, když neustál jeden ze skoků a skončil v ochranných sítích. Podle prvních zpráv vedení závodu byl devětatřicetiletý dvojnásobný mistr světa Kraus při vědomí a mohl se hýbat. Nyní se o někdejšího čtyřnásobného vítěze Světového poháru starají lékaři.

Zdravotníci odvážejí zraněného Tomáše Krause
zdroj: ČTK/AP autor: Hakon Mosvold Larsen

Kraus předtím suverénně postoupil z osmifinálové jízdy, ale v boji o semifinále po jednom ze skoků spadl na záda a skončil v záchranných sítích. V tu chvíli třetí Američan John Teller se mu stihl bez problémů vyhnout, ale Rus Sergej Možajev ho minul jen velmi těsně a skončil v sítích rovněž.

Závod byl po Krausově pádu zhruba na 15 minut přerušen. Mistry světa se potom stali Švýcarka Fanny Smithová a nečekaně Francouz Jean Frederic Chapuis před dalším francouzským překvapením Bastienem Midolem. Třetí místo obsadil právě Američan Teller, který se dostal na postupové místo ve čtvrtfinále právě po Krausově kolizi.

Smithová potvrdila roli favoritky coby vedoucí žena Světového poháru, byť v semifinále měla plné ruce práce, aby vůbec ze čtvrtého místa po startu postoupila. Druhá byla nečekaně Kanaďanka Marielle Thompsonová, třetí místo obsadila Ophelie Davidová z Francie.

Šampionát skončil krachem pro některé favority. Vedoucí muž SP Alex Fiva skončil ve čtvrtfinále, loňský vítěz SP Slovinec Filip Flišar měl výpadek v semifinále a musel se spokojit s pátým místem

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy