Následuje
SP Německo

Sjezdařka Kurfürstová si poranila koleno a na olympiádu nepojede

Praha - Česká slalomářka Eva Kurfürstová přijde o účast na olympijských hrách ve Vancouveru. Dvaatřicetiletá závodnice si ve středu při tréninku v Rakousku přetrhla přední zkřížený vaz v levém koleni. Pod svahem to nejdříve špatně nevypadalo. Koleno nebolelo ani neoteklo a bylo pevné. Chtěla odjet na závody, ale do večera se stav zhoršil. Závodnici musel v Innsbrucku vyšetřit vyhlášený sjezdařský specialista Christian Fink a ve čtvrtek večer už ležela na operačním sále.

Eva Kurfürstová
zdroj: kurfurstova.com

"Tuhle sezonu už nestihnu, prognóza je půl roku léčení," řekla Kurfürstová. Nejvíce ji mrzelo, že po Salt Lake City 2002 a Turínu 2006 přijde o třetí účast na olympiádě. "Protože kdo už tam jednou byl, tak chce jet na olympiádu znovu," dodala. Další hry pod pěti kruhy bude hostit za čtyři roky Soči. "Je to daleko, ale láká mě i Soči," prohlásila.

Kurfürstová v této sezoně třikrát bodovala v Evropském poháru, nejlépe byla sedmá ve slalomu ve Funasdälenu. "Měla jsem hodně dobrou sezonu a ve svěťáku chybělo trochu toho štěstí, abych to ukázala," poukázala na slalom v Lienzu, kde jí o setinu sekundy unikl postup z prvního kola.

Zranila se při tréninku slalomu - při rotaci těla cítila, jak jí v koleně křuplo. "Nebyla to velká rána a ani to moc nebolelo, ale křuplo mi tam nezdravě. Hned jsem věděla, že to je v háji," řekla rodačka z Karviné. Lyžování má ale stále ráda. "Vrátím se určitě, ale nesmím to uspěchat. Mám vyjetou na další sezony reprezentaci a nechám si zmrazit FIS body. Vrátím se a pevně věřím, že se vrátím silná," řekla.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy