Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Sjezdař Bank zcela ovládl domácí šampionát

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Ondřej Bank jako první český sjezdař získal na jednom domácím šampionátu čtyři tituly. Nejlepší domácí lyžař dnes podtrhl svoji nadvládu triumfem ve slalomu, předtím ve Špindlerově Mlýně vyhrál super-G, superkombinaci i obří slalom. Dohromady má již jedenáct českých titulů. Posledního vítězství si český reprezentant cenil nejvíce.

"Tenhle je nejteplejší a taky nejtěžší, protože ve slalomu je konkurence největší. Slalom u nás byl vždy nejcennější, protože Češi ho vždycky jezdili nejlépe, takže mě těší," radoval se Bank.

V ostrém slunci zaútočil devětadvacetiletý lyžař na slalomový triumf nejrychlejší jízdou ve druhém kole. Po prvním kole byl třetí, ale nakonec porazil o devět setin slovenského závodníka Adama Žampu. Třetí místo vybojoval další z českých slalomářů Filip Trejbal.

Smolařem mistrovství se stal Kryštof Krýzl

Největším sokem Banka měl být Kryštof Krýzl, platilo to ale jen v úvodním super-G. Zbývající tři závody Krýzl nedokončil. "Někdy se to stane," hlesl zklamaně. Dvakrát mohl za vypadnutí vlastní chybou, ve slalomu zastavil jeho útok na titul technický nedostatek. Měl špatně navrtané vázání a vytrhl jednu část brzdičky. "Přitom jsem cítil velkou šanci, ale nevyšlo to," řekl Krýzl, jenž byl po prvním kole druhý před Bankem.

Více než dva tituly na jednom českém šampionátu sjezdařů získal naposledy současný skikrosař Tomáš Kraus před dvanácti lety. Čtyři vyhrát nemohl, neboť superkombinace se jezdí teprve pár let.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy