Sjezd SP ve Svatém Mořici vyhrála Rieschová

Svatý Mořic (Švýcarsko) – Fenomén světového lyžování, Američanka Lindsey Vonnová, dnes neudržela nadvládu nad sjezdovými závody světového poháru v letošní sezóně. Dnešní lyžařské klání ve Svatém Mořici vyhrála německá reprezentantka Maria Rieschová. Pětadvacetiletá sjezdařka zvládla trať sjezdu v čase 1:41,31 a připsala si první triumf ve sjezdu po třech letech. Získala tak druhé vítězství v sezoně a celkem si dojela pro třináctou výhru v závodě SP v kariéře.

Maria Rieschová
zdroj: ČTK/AP

Loňská vítězka seriálu Vonnová dorazila do cíle se ztrátou jedné vteřiny a 21 setin a musela se spokojit s pátým místem. Pětadvacetiletá Američanka nevyhrála závod sjezdařek poprvé od loňského února, kdy skončila 12. v Bansku. Pak triumfovala šestkrát za sebou. Na druhém místě skončila Francouzka Ingrid Jacquemodová, třetí byla domácí Švýcarka Fabienne Suterová.