Následuje
BBV po 25 letech

Sjezd SP v Bad Kleinkirchheimu vyhrála Rakušanka Görglová

Bad Kleinkirchheim - Sjezd žen Světového poháru v rakouském Bad Kleinkirchheimu vyhrála domácí Elisabeth Görglová a ukončila dvouleté čekání na vítězství. Úřadující mistryně světa porazila o 16 setin Američanku Julii Mancusovou, třetí Fabienna Suterová ze Švýcarska ztratila půl sekundy. Na startu v Bad Kleinkirchheimu chyběla obhájkyně celkového prvenství v seriálu Maria Höflová-Rieschová. Německou lyžařku trápí chřipka a přijde také o nedělní super-G.

Elisabeth Görglová
zdroj: AP

"Těžko bych si mohla nechat zdát o větším úspěchu," uvedla Görglová. "Podmínky na trati pro mě byly perfektní. Tyhle náročné sjezdovky, kde musíte bojovat od začátku až do konce, miluju," dodala. Favorizovaná Američanka Lindsey Vonnová, která vyhrála všechny čtyři předchozí závody v rychlostních disciplínách v sezoně, krátce po startu málem upadla a musela se spokojit se čtvrtým místem.

Na Görglovou ztratila vedoucí žena průběžného pořadí Světového poháru 55 setin. "Bojovala jsem, jak to šlo, ale neměla jsem dost sil a po startu jsem udělala obrovskou chybu a lehla si na záda," uvedla Vonnová. "Na další brance jsem měla štěstí a pak jsem do toho dala sice úplně všechno, ale pořád jsem dělala menší chyby, které mě stály čas. Když je člověk nemocný, tak závodit na takhle náročné sjezdovce není moc velká zábava," dodala.

Třicetiletá Görglová, která naposledy v SP vyhrála v prosinci 2009, také získala pro rakouské lyžařky první triumf ve sjezdu od února 2009, kdy Andrea Fischbacherová vyhrála závod v Bansku. Na domácí půdě slavily Rakušanky vítězství v královské disciplíně po dlouhých pěti letech.

Česká lyžařka Klára Křížová dojela do cíle se ztrátou téměř šest a půl sekundy a obsadila předposlední 42. místo. Pomalejší byla pouze Maďarka Edit Miklosová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy