Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Sdruženáři museli šetřit, po podařené přípravě si ale hodně věří

Praha – Optimisticky naladěni vstoupí čeští sdruženáři do sezony. Tým trenéra Luďka Šablatury sice musel v tréninku kvůli nedostatku peněz šetřit, ale závěrečný blok přípravy vyšel reprezentantům v severské kombinaci díky ideálnímu počasí skvěle a před světovým pohárem, který začíná už o tomto víkendu v Lillehammeru, si věří.

Tomáš Slavík, Pavel Churavý a Miroslav Dvořák
zdroj: ČT24

"Mám za sebou nejlepší přípravu, co jsem absolvoval," pochvaloval si Tomáš Slavík, v minulé sezoně třetí v závodu v Klingenthalu. "Takhle připravený jsem snad nikdy nebyl, snad to zužitkuji," přidal se Miroslav Dvořák, čtvrtý muž konečného pořadí letní Grand Prix, který by chtěl v zimní sezoně na stupně vítězů.

Vrcholem sezony je šampionát ve Val di Fiemme a Dvořák se Slavíkem mluví o medailových ambicích. "Já bych chtěl vyhrát," prohlásil Dvořák. "Chci bojovat o medaile, v mém věku nic jiného nepřichází v potaz," řekl jednatřicetiletý Slavík.

Sdruženáři přitom letos operovali s polovičním rozpočtem oproti předchozím letům. "Tomu jsme se museli přizpůsobit," řekl kouč. Sdruženáři v létě hospodařili s částkou asi půldruhého milionu korun a stejný objem peněz mají na zimu. Kondiční přípravu proto sdruženáři absolvovali v Harrachově a první letní skoky v Liberci. V letní Grand Prix si reprezentanti vyzkoušeli i můstky a tratě olympijského komplexu v Soči a trénovali také v Predazzu, kde bude v únoru mistrovství světa. "Finance jsme šetřili a koncentrovali na závěr přípravy na první sníh, což nám vyšlo," řekl Šablatura.

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští sdruženáři před sezonou

Po přípravě na ledovci v Ramsau, kam se kvůli šetření jelo jen jednou, a běhání v tunelu v Oberhofu vyrazili sdruženáři na devět dnů do Lillehammeru. V Norsku měli štěstí na podmínky a poslední přípravu si proto chválili. "Jakýkoli rozpočet vám dobré počasí nezajistí a bez toho nic neuděláte," řekl Slavík.

"Měli jsme bleskový přechod na sníh. To se mi v životě nepovedlo, abych během týdne přešel z hmoty na sníh," liboval si Dvořák, který ve víkendových kontrolních závodech v Norsku skončil druhý za domácím sdruženářem Mikkou Kokslienem.

Churavého trápí lýtko, Vodseďálek se připravoval s Američany

Z elitního tria českého týmu měl zdravotní problémy jen Pavel Churavý. Pátého muže z olympiády ve Vancouveru trápí od července lýtko. "Pořád to trošku cítím, ale neomezuje mě to. Neodtrénoval jsem vše, co jsem měl, ale na sezonu se těším a doufám, že se první závody povedou a budu bodovat," řekl Churavý. Čtvrtý muž pro světový pohár Aleš Vodseďálek měl speciální přípravu. Domluvil se na spolupráci s americkým týmem a v USA absolvoval dva měsíční kempy. "Projevilo se na něm, že trochu zlepšil techniku běhu, a silově je na tom lépe, než byl. Snad se chytí a odvede, co má. Především to musí zvládnout psychicky," řekl Šablatura.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy