Sdruženář Slavík neudržel třetí místo ze skoku, doběhl čtrnáctý

Klingenthal (Německo) – Se čtrnáctým místem se musel spokojit český sdruženář Tomáš Slavík na závodě světového poháru v Klingenthalu, když nedokázal udržet třetí místo ze skokanské části. Druhý český reprezentant Pavel Churavý doběhl dvě příčky za ním. Z vítězství se radoval domácí závodník Eric Frenzel, který ovládl třetí závod za sebou a posunul se do čela hodnocení sdruženářů.

Slavík loni v únoru v Klingenthalu obsadil životní třetí pozici a na stupně vítězů útočil i dnes po skoku. Třetí místo si však v desetikilometrovém běhu udržel zhruba do prvního kilometru, poté ho předstihli rychlejší běžci.

Ještě v polovině závodu se jednatřicetiletý český reprezentant držel na šestém místě za dosavadním lídrem SP Jasonem Lamym Chappuisem, nicméně v závěru klesl mimo elitní desítku. Na vítězného Frenzela, který vedl už po skoku, ztratil Slavík v běhu téměř půldruhé minuty.

Bodoval také Churavý, jenž doběhl šestnáctý pět sekund za reprezentačním kolegou. Umístění v třicítce neudržel Lukáš Rypl a pohoršil si v běhu o pět míst na 33. pozici. Miroslav Dvořák pokazil skok, byl předposlední 43. a do běžecké části nenastoupil.

Mistr světa Frenzel předstihl dnes pátého olympijského vítěze Lamyho Chappuise v hodnocení SP o pouhé dva body. V neděli se v Klingenthalu jede závod s trestnými koly.

SP v severské kombinaci v Klingenthalu (Německo):

1. Frenzel 23:03,4, 2. Edelmann (oba Něm.) -10,4, 3. Denifl -16,6, 4. Gruber (oba Rak.) -24,2, 5. Lamy Chappuis (Fr.) -52,2, 6. Fletcher (USA) -1:04,4, 7. Rydzek -1:04,6, 8. Morweiser (oba Něm.) -1:04,7, 9. Hug (Švýc.) -1:05,5, 10. Kircheisen (Něm.) -1:09,5, ...14. Slavík -1:39,8, 16. Churavý -1:44,5, 33. Rypl -3:20,8, Dvořák (všichni ČR) nenastoupil do běžecké části.

Průběžné pořadí SP (po 10 ze 17 závodů): 1. Frenzel 574 b., 2. Lamy Chappuis 572, 3. Moan (Nor.) 530, 4. Gruber 428, 5. Edelmann 362, 6. Kokslien (Nor.) 361, ...13. Dvořák 187, 30. Churavý 49, 33. Slavík 42.