Slovensko - Česko

Sdruženář Moan slavil první výhru v sezoně, Češi nebodovali

Seefeld - Norský sdruženář Magnus Moan vyhrál dnešní závod severské kombinace v Seefeldu a oslavil tak premiérový triumf v sezoně Světového poháru a sedmnáctý v kariéře. Druhý skončil lídr průběžného pořadí SP Francouz Jason Lamy Chappuis. Žádný z Čechů dnes nebodoval, nejlepší byl Miroslav Dvořák na 32. místě. Sedmadvacetiletý Moan znovu potvrdil, jak velmi dobrým běžcem je. Po skocích byl totiž až čtyřiadvacátý a na trať tak vyběhl s minutovým odstupem za vedoucím Lamym Chappuisem.

Ztrátu postupně doháněl, ale ještě na druhém mezičase měl Francouz k dobru přes půl minuty. V závěrečném okruhu však Moan mohutně zabral a v cíli přespurtoval Lamyho Chappuise o 1,8 vteřiny. Oba si tak vyměnili pozice ze sobotního závodu. Třetí doběhl Rakušan David Kreiner.

Čechům příliš nevyšel už skok a ani v běhu se jim tolik nevedlo. Dvořákovi utekla bodovaná třicítka o pět vteřin. Tomáš Slavík si doběhl pro 45. příčku a Pavel Churavý závod nedokončil.