Sdruženář Kutal a biatlonista Soukup mají univerziádní bronz

Charpin (Čína) - Sdruženář Petr Kutal a biatlonista Jaroslav Soukup se stali dalšími českými medailisty na Světové zimní univerziádě v Charpinu. V dnešním závodě s hromadným startem získal Kutal bronz především díky skvělé skokanské části. Jedenáctý muž nedávného světového šampionátu biatlonistů Soukup skončil rovněž třetí ve sprintu.

Jaroslav Soukup
zdroj: ČTK

Kutal obsadil v běhu na 10 kilometrů 15. pozici, když na vedoucího Francouze Floriana Pinela ztratil více než dvě minuty. Dvě skokanská kola ale pořadím pořádně zamíchala a díky výkonům 93 a 95 metrů se dostal až na třetí pozici. Z vítězství se radoval Japonec Koičiro Sato před krajanem Takehirem Nagaiem. Z dalších českých reprezentantů obsadil Tomáš Vambera 17. pozici, Jiří Kutal byl dvaadvacátý.

O medailové úspěchy české výpravy v Číně se dosud postaraly také Klára Koukalová, která v sobotu získala stříbro ve snowboardcrossu, a sjezdařka Lucie Hrstková, jež v pondělí obsadila 3. místo v superobřím slalomu.