Sdruženář Dvořák skončil v Kuusamu 6. a vylepšil si osobní maximum

Kuusamo (Finsko) – Výbornou formu na začátku nové sezony opět potvrdil český sdruženář Miroslav Dvořák, který v závodě světového poháru obsadil 6. místo a zaznamenal nejlepší výsledek v kariéře. Za stupni vítězů zaostal jen o necelé tři sekundy. Pro vítězství si doběhl obhájce titulu Francouz Lamy Chappuis.

Miroslav Dvořák
zdroj: Getty Images

Dvořák vyhlásil před sezonou útok na elitní desítku a pódium a k úplnému splnění svého cíle dnes nebyl daleko. Vynikajícímu běžci pomohlo osmé místo po skoku, díky němuž se celý závod pohyboval v silné skupině stíhající suverénního Jasona Lamyho Chappuise z Francie.

Pětadvacetiletý český sdruženář projel dokonce předposledním mezičasem jako druhý, nicméně v závěrečných stovkách metrů o stupně vítězů přišel. Vylepšil ovšem svůj dosavadní životní výsledek, jímž byla sedmá pozice z Oberhofu 2008.

Pro první vítězství v sezoně si dojel vítěz SP z předchozích třech ročníků Lamy Chappuis, jenž tak dokonale využil svého triumfu ve skoku. Druhý byl s odstupem 13 sekund Nor Magnus Krog, třetí těsně za ním Francouz Sebastien Lacroix. Dvořák na něj ztratil 2,7 sekundy.

Další český reprezentant Aleš Vodseďálek obsadil první nebodované 31. místo, Tomáš Slavík byl 34. a Pavel Churavý 37. V neděli se v Kuusamu jede týmový sprint.

SP v severské kombinaci v Kuusamu (Finsko):

1. Lamy Chappuis (Fr.) 26:49,5 min., 2. Krog (Nor.) -13,0, 3. Lacroix (Fr.) -13,2, 4. Frenzel (Něm.) -13,7, 5. Stecher (Rak.) -14,9, 6. Dvořák (ČR) -15,9, 7. Schmid (Nor.) -16,3, 8. Gruber (Rak.) -16,7, 9. A. Watabe (Jap.) -16,9, 10. Jelenko (Slovin.) -17,4, ...31. Vodseďálek -3:49,7, 34. Slavík -3:54,9, 37. Churavý (všichni ČR) -4:30,2.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 17 závodů): 1. Lamy Chappuis 230 b., 2. Moan 213, 3. Klemetsen (oba Nor.) 141, 4. Gruber 132, 5. Lacroix 129, 6. Krog 119, ...8. Dvořák 94, 41. Churavý 6.