EP Benátky nad Jizerou

Sdruženář Dvořák skončil na závěr letní Grand Prix třetí

Oberwiesenthal (Německo) - Český sdruženář Miroslav Dvořák obsadil v závěrečném závodu Grand Prix v německém Oberwiesenthalu třetí místo a zaznamenal svůj nejlepší výsledek v letní soutěži. Třiadvacetiletý člen Dukly Liberec skončil ve čtyřdílném seriálu celkově čtvrtý. Celkovým vítězem se stal Němec Johannes Rydzek.

Miroslav Dvořák
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Dvořákovy výkony v letní minisérii měly vzestupnou tendenci: po úvodním sedmnáctém místě byl šestý, čtvrtý a dnes premiérově třetí. Na stupně vítězů se dostal po 18. pozici ve skoku díky skvělému běhu na kolečkových lyžích. Na desetikilometrové trati byl rychlejší pouze Magnus Moan, jenž zopakoval své páteční vítězství a o 6,1 sekundy porazil osmnáctiletého Rydzeka. Ten se přesto díky jednomu prvnímu a třem druhým příčkám stal celkovým vítězem Grand Prix.

Dvořák ztratil 36,7 sekundy a dojel čtvrt minuty před dalším Němcem Erikem Frenzelem. V hodnocení GP bylo pořadí opačné.