Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR v rychlostní kanoistice, Račice

Sdruženář Dvořák se zotavil po nemoci a chystá se na závody

Praha - Sdruženář Miroslav Dvořák, který se na podzim zotavoval z následků onemocnění mononukleózou, se připojil k reprezentačnímu týmu na soustředění v Seefeldu a chystá se na první závody v sezoně. Které to budou, to ještě není úplně jisté, protože organizátoři ještě stále nepotvrdili konání nejbližšího Světového poháru 16. a 17. ledna ve francouzském Chaux-Neuve.

Sdruženář Miroslav Dvořák
zdroj: ČTK/AP autor: Heikki Saukkomaa

Sezonu severské kombinace od počátku narušují rozmary počasí. V úplném úvodu v Kuusamu byly závody zrušeny kvůli větru, pak se v prosinci soutěžilo v Lillehammeru a Ramsau. Následně však byly kvůli špatným sněhovým podmínkám zrušeny lednové závody v německých městech Klingenthal a Schonach a sdruženáři mají měsíční soutěžní pauzu. A pokud bude zrušen i SP ve Francii, vrátí se k závodům Dvořák až na domácím šampionátu v Harrachově 23. ledna.
 
"Bez závodů je těžké udržet u kluků závodní tempo a motivaci. V přípravě vymýšlíme všemožné náhrady, ale není to ono. Velice rádi bychom se s dalšími zahraničními družstvy dohodli v Seefeldu na nějaké kontrolní prověrce," uvedl trenér Vladimír Šmíd. "Je to škoda třeba pro Tomáše Portyka, který nabral před Vánoci výbornou formu a poprvé pronikl do desítky nejlepších," uvedl Šmíd.
 
Reprezentační družstvo se pod Šmídovým vedení od pondělí připravuje v Seefeldu, kde jsou vedle Dvořáka a Portyka také Petr Kutal a Martin Zeman. "Podmínky jsou tady výborné. Protože jsme před koncem roku absolvovali kondiční soustředění v Harrachově a běhali i na Horních Mísečkách, do Rakouska jsme teď jeli hlavně skákat. Do přípravy se zapojili všichni včetně Mirka Dvořáka," dodal Šmíd.

Miroslav Dvořák
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

Pro Dvořáka je důležité, že opět nasaje závodnickou atmosféru
 
Přestože na můstku Dvořák stál poprvé od září, prý se mu docela dařilo. "Má velkou chuť do tréninku, ale musíme být opatrní a jeho návrat nesmíme uspěchat, i když i na běžkách vypadá poměrně dobře," všiml si kouč. "Chtěli bychom, aby startoval v nejbližším závodě Světového poháru a zúčastnil se třeba jen skokanské části. Důležité však pro něj bude, že opět nasaje závodnickou atmosféru," prohlásil Šmíd.
 
Dvořák se už na závody těší, neboť od konce září do poloviny prosince nedělal vůbec nic. "Do patra jsem nechodil po schodech, ale jezdil výtahem, takže na návrat k tréninku jsem se už moc těšil a zatím se cítím dobře. Chodím ještě na kontroly, ale testy už ukazují, že jsem vyléčený," prozradil Dvořák.
 
Připravuje se stejně jako ostatní, jen zatím nedělá vše s plnou intenzitou. "Dva týdny už běhám na lyžích a absolvoval jsem už patnáct skoků a nebylo to tak špatné, jak jsem se domníval. Pokud by se konaly závody ve Francii, chtěl bych startovat. A kdyby mi vyšel skok, asi bych zkusil i běžeckou část," plánoval.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy