Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Spurt

Sdruženář Dvořák dosáhl 9. místa v Lillehameru

Lillehamer (Norsko) – V závodě Světového poháru v Lillehameru dokázal sdruženář Miroslav Dvořák zajet v devátém nejlepším čase a zapsal se tak pod nejlepší český výsledek v sezoně. Závod v areálu z olympijských her v roce 1994 se vydařil i dalším dvěma Čechům. Pavel Churavý byl šestnáctý, Tomáš Slavík hned za ním. Nebodoval jen na 53. místě Petr Kutal. Třetí díl soutěže vyhrál domácí Nor Mikko Kokslien a poprvé v kariéře stanul v elitním seriálu na nejvyšším stupni.

Miroslav Dvořák
zdroj: sportuj.cz

Třiadvacetiletý Dvořák vyrovnal svůj druhý nejlepší výsledek v SP (lepší byl jen před dvěma lety v Oberhofu sedmý) díky výbornému běhu. Po skoku byl devětadvacátý, ale propracoval se až do první desítky. Do cíle desetikilometrové trati dojel necelou půlminutu po vítězi.

Pětadvacetiletý Kokslien byl už minulý víkend druhý v Kuusamu a na domácí trati dosáhl na premiérový triumf z 16. místa po skoku. V závěru setřásl i krále minulé sezony a průběžného lídra SP Jasona Lamyho Chappuise z Francie, jenž i v třetím závodu obsadil místo na stupních vítězů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy