Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Samková vytoužené zlato z X-Games nezískala, ve finále byla těsně druhá

Aspen (USA) – Měla výborný start a dlouho vedla. První místo však ve finále X-Games snowboardcrossařka Eva Samková neudržela. Dvě zatáčky před cílem ji předjela Američanka Lindsey Jacobellisová a první místo už nepustila. Díky tomu si připsala desátý triumf na prestižním podniku. Česká reprezentantka tak v americkém Aspenu zopakovala druhé místo z roku 2014. Také tehdy nestačila na Jacobellisovou.

Eva Samková
zdroj: Isifa/EPA

"Druhé místo je super, jsem spokojená. Minulý rok jsem upadla, takže tentokrát to bylo mnohem lepší. Rozjezdila jsem se tady a konečně jsem si věřila. Třeba ten první den tréninků tady byl naprosto příšerný. Doufám, že v téhle náladě zůstanu i do dalších svěťáků a budu už takhle pokračovat celou sezonu," řekla Samková.

Samková si jako vítězka kvalifikace mohla vybírat startovní pozici a vždy se zařadila na pravý okraj dráhy. Semifinále bez problémů vyhrála a lépe odstartovala také do finále.

Před soupeřkami v čele s Jacobellisovou si vypracovala drobný náskok, ale třicetiletá Američanka ji ve spodní části trati podjela vnitřní stranou jedné ze zatáček. Samková do posledních okamžiků ztrátu stahovala, ale v cíli jí na zámořskou rivalku několik centimetrů chybělo. Třetí skončila vedoucí závodnice Světového poháru Nelly Moenneová-Loccozová z Francie, která tak obhájila loňský bronz.

Spokojený s druhým místem byl také trenér Marek Jelínek. "Evka předvedla obrovský kus práce. Ještě před měsícem jsme si mysleli, že možná nebude moci v téhle sezoně vůbec závodit. Ale je zpět. Lindsey se jí bála, na rozdíl od Evky se na startu klepala a byla celá nervózní. Zato Evka se smála a bylo na ní vidět, že si to užívá. Škoda, stačilo málo a vyhrála by ona," uvedl kouč.

Snowboardcross nikdy na X-Games žádná Evropanka nevyhrála, na těchto prestižních hrách v žádné disciplíně dosud nezvítězila ani žádná Češka. I proto Jelínek považoval letošní výsledek také za motivační prvek pro příští rok. "Vidíme, že na to máme, a rádi bychom Američanům ukázali, že Češi to umí lépe než oni. Zatím se nám to už třikrát nepodařilo, ale máme spoustu času, Evka je mladá holka," dodal Jelínek.

Mužský závod rovněž v těsném finiši vyhrál Australan Jarryd Hughes před krajanem Alexem Pullinem. Bronz získal Němec Konstantin Schad.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy