Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Samková vyhrála juniorské MS – už potřetí

Erzurum (Turecko)  Česká reprezentantka Eva Samková se potřetí stala juniorskou mistryní světa ve snowboardcrossu. Na šampionátu v tureckém Erzurumu vyhrála kvalifikaci i všechny jízdy včetně finále a navázala na triumfy z let 2010 a 2011. Hned příští týden Samková pojede na další závod světového poháru do Švýcarska. "Tohle byl super trénink, tak doufám, že se to projeví," prohlásila po závodu.

Eva Samková
zdroj: isifa/THE CANADIAN PRESS autor: Jacques Boissinot

Devatenáctiletá Samková, která v této sezoně poprvé zvítězila i v závodu světového poháru, kvalifikaci vyhrála o sekundu. V rozjížďkách nepřipustila žádné komplikace, pokaždé výborně odstartovala a až do cíle před sebe nikoho nepustila. "Juniorky se hodně zlepšují. Báli jsme se, že to nebude úplně jednoduché. Nervozita v realizačním týmu byla strašně velká," poznamenal její trenér Marek Jelínek.

Na ošidné trati s nedostatkem sněhu a v nepříjemném větrném počasí tak jedna z velkých nadějí českého snowboardingu zvládla roli favoritky, i když musela o zlato bojovat usilovněji než při titulech v novozélandské Cardroně a italském Valmalenku. "Bylo to zase trošku těžší. Holky v kvalifikaci byly jen vteřinu za mnou, byly jsme hodně vyrovnané," přiznala Samková.

Ilustrační foto
zdroj: isifa/Getty Images autor: Doug Pensinger

Na trati se místy objevovaly kameny, takže Samková raději jela na tréninkovém prkně, aby si to závodní nezničila. Trať nebyla postavena nijak obtížně, ale právě v tom prý spočívala její záludnost. "Bylo to nebezpečné hlavně tím, že se to všechno jelo ve velké rychlosti. Místy se muselo přibržďovat," vysvětlila snowboardistka, která loni na juniorském mistrovství světa nestartovala kvůli rekonvalescenci po vážném zranění kolena.

Tentokrát jí při tréninku v dějišti šampionátu vypadlo rameno, ale to nepředstavovalo vážnější problém. "Měla jsem ho zatejpované a vzala jsem si prášek proti bolesti. Vypadává mi poměrně často, takže jsem na to zvyklá a vím, že se s tím dá jezdit. O odhlášení jsem vůbec neuvažovala," uvedla.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy