Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Valašské rally ValMez 2020

Samková už ukončila sezonu, teď natočí dokument a zvažuje, že půjde na operaci

Spokojená se sezonou, kterou ukončila o víkendu triumfem v Moskvě, je snowboardcrossařka Eva Samková. Vyhrála tři závody Světového poháru a získala bronz na ZOH v Pchjongčchangu. Teď ji čeká natáčení dokumentu pro Českou televizi a zvažuje operaci ramene.

Radost Evy Samkové
zdroj: ČT4

"Myslím, že sezona byla super. Jela jsem pět svěťáků a tři vyhrála, plus samozřejmě medaile z olympiády, tak jsem spokojená," zhodnotila Samková zimu.  

Ve Světovém poháru vynechala několik závodů po pádu a zranění ramene z poloviny prosince, další pak kvůli přípravě na olympijské hry, kde dojela třetí a navázala na zlato ze Soči. Závody SP vyhrála v Erzurumu, La Molině a Moskvě.  

Tento týden se pojede závěrečný díl Světového poháru ve Švýcarsku, ale ve Veysonnaz už Samková startovat nebude. "Zvažovala jsem to do poslední chvíle a sezonu končím dřív," uvedla. "Rozhodla jsem se tak kvůli ramenům. Čeká mě měsíční natáčení dokumentu pro Českou televizi, po kterém chci mít čas na případnou operaci."  

S rameny má čtyřiadvacetiletá svěřenkyně Marka Jelínka dlouhodobě problémy. Předloni podstoupila operaci levého ramena a nyní ji nejspíš čeká zákrok na pravém rameni.

Je nám líto, video expirovalo.
Samková ovládla třetí SP v řadě, tentokrát v Moskvě
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy