Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2020

Samková se znovu zranila, v kotníku si potrhala vazy

Praha – Jako by se jí od zisku zlaté olympijské medaile lepila smůla na paty. Snowboardistka Eva Samková se znovu zranila. Na prvním soustředění po březnové zlomenině kotníku při jízdě v brankách upadla a potrhala si ve stejném kloubu vazy. Nyní ji čeká třítýdenní klid o berli a v pondělí další vyšetření.

Eva Samková
zdroj: Reuters autor: Lucas Jackson

Celé jaro léčila zlomeninu, v létě se věnovala fyzičce. Na začátku tohoto týdne odjela na soustředění na Passo Stelvio, aby v Itálii poprvé od zlomeniny nohy otestovala nové prkno a formu na sněhu. "Hrozně mě to bavilo, tři dny jsem jezdila, byla jsem nadšená. Jezdila jsem i v boulích, skvělý," popisovala Samková.

Jenže pak přišel trénink slalomu v brankách. "Kluci to docela zavřeli, abychom hodně zatáčeli," nastínila snowboardistka. Jenže od letošní sezony má nové prkno s delším radiusem, tudíž musela být hodně aktivní. Na měkčím povrchu se zmrzlým podkladem jí prkno ujelo a Samková spadla. "Jenže se mi zapíchla špička a hodila jsem kotrmelec dopředu," uvedla.

V první chvíli trojnásobná juniorská mistryně světa netušila, že je situace tak vážná, myslela si, že má kotník jen naražený. Dokonce absolvovala ještě dvě jízdy. "Jenže pak jsem začala trochu pajdat a pomalu to přišlo k sobě. Naštěstí jsem to dva dny ledovala, takže to nenateklo a tak hrozně to nebolí," přiblížila Samková.

Odjela proto ze soustředění domů na vyšetření. Vazy možná nevydržely i proto, že po zlomenině kotníku nebyly tak pružné. Absolvovala rentgen a magnetickou rezonanci, která odhalila jeden utržený vaz a další natržené. "No jo, jsem asi vážně postižená," utrousila Samková, která letos používá berle víc, než by chtěla. "Když ony jsou švýcarský, takový luxusní," snažila se žertovat.

S úsměvem ale asi nepůjde v pondělí na další vyšetření k Robertu Freyovi, který se jí staral i o zlomený kotník. A sejde se také s profesorem Pavlem Kolářem, až se vrátí z Paříže, kde byl s tenisty na semifinále Davisova poháru. "Musím s nimi probrat další způsob léčby," plánovala snowboardistka. Kolář jí připravuje také ortézy na ramena, která jí často vypadávají.

I když Samkovou zranění štve, nehází flintu do žita. Čas rozhodne, jak moc problém ovlivní přípravu na novou sezonu. "Pokud to půjde dobře, přijdu jen o jedno soustředění na přelomu září a října. Měla jsem ale naplánováno plno dalších věcí," litovala. Zahálet ale nehodlá. "Budu chodit do posilovny a cvičit, co půjde. Tři týdny nejsou tak strašné, prý to zranění není tak hrozné," věřila.

Problémem ale může být psychika. Zlomená kost totiž sroste a je v pořádku, zatímco vazy jsou náchylnější na další poškození a hlavně dlouho bolí. "Nevím, jestli se toho ježdění na prkně teď nebudu bát víc. Protože do teďka to bylo super, jenže vazy jsou větší svinstvo na pocit. Ale snad to bude dobré," dodala.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy