Následuje
Branky, body, vteřiny

Samková na triumf v kvalifikaci nenavázala, v Montafonu skončila pátá

Montafon (Rakousko) – Po kvalifikaci na všechny soupeřky shlížela z první příčky, hlavní závod úvodního podniku Světového poháru ve snowboardcrossu však už Evě Samkové tak ideálně nevyšel, když skončila pátá. Olympijská vítězka dojela v Montafonu v Rakousku v semifinálové jízdě poslední, následně vyhrála malé finále. Zvítězila Australanka Belle Brockhoffová.

Samková: Jsem trochu zklamaná, ale byl to první závod

Samková vyhrála čtvrteční kvalifikaci, v níž byla téměř o dvě vteřiny rychlejší než soupeřky. V hlavním závodě ovládla i čtvrtfinále, ale v semifinále se pak její sen o celkovém triumfu rozplynul.

Další česká závodnice Vendula Hopjáková skončila v kvalifikaci sedmnáctá. Po pádu musela odjet na vyšetření do nemocnice a nemohla nastoupit k jízdě o poslední postupové 16. místo.

Za Brockhoffovou dojely ve finále na dalších místech Chloe Trespeuchová z Francie a zkušená Američanka Lindsey Jacobellisová. Závod mužů vyhrál její krajan Hagen Kearney, Jan Kubičík byl v kvalifikaci čtyřicátý.

Úvodní závod SP ve snowboardcrossu v Montafonu (Rakousko):

Ženy: 1. Brockhoffová (Austr.), 2. Trespeuchová (Fr.), 3. Jacobellisová (USA), ...5. Samková, v kvalifikaci 17. Hopjáková (obě ČR).

Muži: 1. Kearney (USA), 2. Visintin (It.), 3. Pullin (Austr.), ...v kvalifikaci 40. Kubičík, Hanko (oba ČR) nedokončil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy