Následuje
SP Francie

Sáblíkovou čeká poslední vrchol sezony, v Hamaru ale favoritkou nebude

Praha - Martinu Sáblíkovou čeká v Hamaru poslední velký závod sezony. Společně s Nikolou Zdráhalovou a Sebastianem Druszkiewiczem se představí na rychlobruslařském mistrovství světa ve víceboji. V Norsku bude Sáblíková obhajovat loňský triumf z Berlína, zlatá byla i o rok dříve v Calgary. Přímé přenosy z jednotlivých tratí sledujte v sobotu i v neděli exkluzivně na ctsport.cz.

Martina Sáblíková
zdroj: ČTK/AP/ autor: Atsushi Taketazu

Trojnásobná olympijská vítězka tentokrát hlavní favoritkou není. Tou je její dlouholetá sokyně Ireen Wüstová z Nizozemska. "Musíme si to říct jasně a střízlivě, Martina teď na Ireen zřejmě nemá. Ona je rychlá na pětistovce i patnáctistovce a na pětce se to už fakt nedá najet," řekl trenér české hvězdy Petr Novák.

Novák: Náskok Wüstové z krátkých tratí se asi dohnat nedá

Wüstová formu v závěru sezony potvrdila na únorovém světovém šampionátu na jednotlivých tratích v Kangnungu, kde Sáblíkovou porazila i na trojce. "Petr má pravdu, na Ireen mít nikdo nebude. Pokud neudělá nějakou chybu. Prakticky si jede pro titul. Uvidíme, co my další, jak se s tím popereme," uvedla Sáblíková.

Česká reprezentantka na vícebojařském MS získala již šest medailí, vedle čtyř vítězství vybojovala i stříbro a bronz. A na stupně vítězů chce i nyní. "Je tu asi pět až šest holek, které se budou prát o další dvě medaile. Doufám, že budu mít dost sil, abych do bojů o placku taky zasáhla," přála si Sáblíková.

Program MS ve víceboji na ctsport.cz

sobota 13:15 - 500 metrů žen (živě ctsport.cz)

sobota 14:30 - 3000 metrů žen (živě ctsport.cz)

neděle 13:30 - 1500 metrů žen (živě ctsport.cz)

neděle 15:25 - 5000 metrů žen (živě ctsport.cz)

Již v únoru přiznala, že se na jejích výkonech projevuje únava. "Hrozně se těším na konec. Poprvé za všechny sezony cítím, že mi dochází. Že už si potřebuju dát volno. Jedu prakticky druhou sezonu bez odpočinku," poukázala Sáblíková na skutečnost, že před rokem se v létě intenzivně věnovala cyklistice.

Po MS by se měla ještě představit ve finále Světového poháru ve Stavangeru, který však s předstihem ovládla. Zda se v Norsku příští týden přesune o 600 km východně, to ovlivní zřejmě i její zdravotní stav. Aktuálně má problémy s kolenem.

"Nechci se na nic vymlouvat, ale úplně ideální to není. I tak se budu snažit, abych nezklamala fanoušky. Zmáčknu se. Natrénováno mám dost a teď mě čeká poslední důležitý víkend. Vím, že to bude bolet, ale chci se porvat o medaili. V sezoně už mám splněno, šampionát v Koreji vyšel super, takže všechno, co se ještě povede, bude nad plán," uvedla Sáblíková.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy