Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Extra

Sáblíková zřejmě na letní olympiádě závodit nebude

Heerenveen (Nizozemsko) - Zvažovaná účast rychlobruslařky Martiny Sáblíkové na letní olympiádě v Londýně v cyklistice zřejmě padá. Vyplývá to ze slov Sáblíkové a jejího trenéra Petra Nováka na mistrovství světa v rychlobruslení v nizozemském Heerenveenu. Definitivní rozhodnutí o její účasti na hrách i o dalším působení v cyklistice padne v úterý na tiskové konferenci.

Martina Sáblíková
zdroj: ČT24 autor: ČT24

"Já to nechám až na tiskovou konferenci do Prahy... Teď si tady budu užívat toho úspěchu Martiny. A v úterý se trošičku třeba budu i zlobit, protože když jsem si přečetl návrh silniční komise a pak vyjádření cyklistického svazu, tak mně to není potřeba, abych se s někým o něco hádal," řekl Českému rozhlasu Novák v Heerenveenu, kde jeho svěřenkyně získala na MS v jednotlivých disciplínách zlaté medaile v závodech na 3 000 a 5 000 metrů.

"Já si myslím, že Martina cyklistice hodně pomohla v České republice a měli by si toho ti představitelé vážit, a ne ji posílat k ledu," dodal Novák s tím, že více se k tomu vyjádří až na avizované tiskovce. "Vyjádřím se k tomu až v úterý a, myslím si, docela jasně, jestli se vůbec my budeme dál cyklistikou zabývat," řekl bez dalších podrobností kouč.

Martina Sáblíková na stupních vítězů
zdroj: ČTK/AP autor: Peter Dejong

Na zářijovém mistrovství světa v silniční cyklistice Sáblíková v časovce skončila na 28. místě a účast na olympijských hrách v Londýně se jí tak nepodařilo zajistit, neboť k tomu by musela být do desátého místa. Účast by tak musela vybojovat ziskem potřebných bodů v žebříčku Mezinárodní cyklistické unie UCI, případně tím, že by obdržela divokou kartu.

Sáblíková: Taky potřebuju nějakou pauzu

Sáblíková, která je držitelkou bronzové medaile z cyklistické časovky na mistrovství Evropy do 23 let z roku 2007, je nyní hlavně ráda, že jí světovým šampionátem v Heerenveenu skončila zimní sezona. "Já bych se asi spíš soustředila opravdu na to bruslení, protože já toho mám opravdu, jak se říká, plný kecky a nedokážu si představit, že bych si za tři týdny sedla na kolo a měla jet nějaký závod. To je pro mě teď naprosto nereálné," řekla.

"Prostě já taky potřebuju nějakou pauzu, protože taky nejsem stroj a ta sezona je náročná a člověk musí odpočívat. A navíc za dva roky je Soči a opravdu bych nechtěla něco podcenit," dodala rychlobruslařská hvězda.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy