Následuje
FIS magazín SP

Sáblíková ukončila sezonu, v přípravě se víc zaměří na kolo

Praha – Druhou nejlepší sezonu v kariéře má za sebou rychlobruslařka Martina Sáblíková. Po zisku zlata a stříbra v Soči už má na kontě pět olympijských medailí a nyní se těší na deset dnů odpočinku. "Budu dlouho spát, hodně jíst a odpočívat. Chci si odpočinout i v hlavě a nemyslet na to, že budu někde závodit," řekla Sáblíková.

Sáblíková se po sezoně těší i na svíčkovou

Sezonu ukončila předčasně po uplynulém víkendu a osmém celkovém triumfu ve světovém poháru na dlouhých tratích po sobě. Odpočinek si naplánovala na deset dnů. "Ale mám pocit, že to dlouho nevydržím a půjdu se projet na kolo," řekla rychlobruslařka. Po salátech a těstovinách se těšila třeba na českou kuchyni. "Až si dám třeba svíčkovou se šesti," usmála se.

V létě se bude opět věnovat i cyklistice. Tentokrát možná více než jindy. "Pojedu určitě republiku a pak se uvidí. Teď dopředu nic neplánuji," řekla Sáblíková s tím, že se bude s trenérem bavit o letní přípravě nejdříve za čtrnáct dnů.

Proto nechtěla mluvit ani o možnosti kvalifikovat se na kole na letní olympijské hry v roce 2016 v Riu de Janeiro. "V hlavě někde vzadu to mám, ale bruslení je bruslení, pro mě to je srdeční záležitost. Je to sport, v kterém jsem si splnila všechny své sportovní sny a chci u něj zůstat. Pořád mě to hodně baví," ujistila.

I Novák ví, že rychlobruslení je pro Sáblíkovou srdeční záležitostí. "Je rychlobruslařka a u něj zůstane. Pořád ji to baví a ještě by chtěla získat další medaili na olympiádě. Minimálně příští Hry jsou v plánu, jestli mezi tím bude něco, k tomu musím být opatrný. Musí být zdravá, teď máme kolo jako doplňkový sport," řekl.

Na druhou stranu Novák cítí, že Sáblíková má šance v cyklistice prorazit. V časovce na MS v roce 2012 dojela dvanáctá. Možná i proto plánuje zařadit až 6 000 najetých kilometrů, zatímco dříve jich měla o polovinu méně. "Myslím, že by mohla klepat na pódium nebo by to nemuselo být od něj daleko," uvažoval Novák.

Pro Sáblíkovou bude kolo i změnou zatěžování organismu. "Spíš mě chce (trenér) ušetřit, abych tolik neběhala," řekla. "Na kole ji to nebolí a neuškodí to rychlobruslení. Dám blok, v kterém se bude věnovat dalším sportům," dodal Novák.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy