Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
V šachu

Sáblíková pokukuje na MS po čtyřech medailích. Hlavní je trojka a pětka, přiznává

Moskva/Praha – Pokud se zadaří, mohlo by se pro Martinu Sáblíkovou změnit nadcházející mistrovství světa v medailové hody. Na šampionátu se trojnásobná olympijská vítězka představí hned v pěti disciplínách, ve kterých může reálně usilovat o čtyři cenné kovy. Sama ale přiznává, že hlavní jsou pro ni závody na tři a pět kilometrů.

Martina Sáblíková
zdroj: ČTK/AP/Peter Dejong

"Na to se ale snažím nemyslet. Hlavní je trojka a pětka," řekla Sáblíková. Na svých nejoblíbenějších tratích v této sezoně ještě nepoznala hořkost porážky. V závodu na 5000 metrů dokonce neprohrála od roku 2007. "Moc bych si přála, kdybych si mohla odvézt dvě medaile. Uvidíme, jestli se to podaří," uvedla svěřenkyně trenéra Petra Nováka.

S ohledem na její výsledky v sezoně je to ale skromný cíl. Vedle dlouhých tratí, na kterých si s předstihem zajistila jubilejní desátý celkový triumf ve Světovém poháru, se Sáblíkové daří i na patnáctistovce, na níž koncem ledna ve Stavangeru poprvé v kariéře ovládla závod SP.

"V Kolomně to ale bude na patnáctistovce hodně těžké, protože například Holanďanky se prostřídají a může jet někdo, kdo trať nejezdil. Člověk nikdy neví. Chci se soustředit na první dvě disciplíny a pak se uvidí," řekla Sáblíková.

Senzační výsledek z Norska jí udělal radost, pro MS ale nehraje roli. "Samozřejmě že všichni vědí, jak jsem jela ve Stavangeru. Zároveň je ale všem jasné, že hlavní závod je tady. Bude to úplně něco jiného než Světový pohár, kde se počítá několik závodů. Tady je to vše o jednom startu. Žádné za týden neplatí," podotkla třináctinásobná světová šampionka, který má deset zlatých medailí z individuálních tratí.

V Rusku se musí vyrovnat s náročným programem. Ve čtvrtek ji čeká trojka, v pátek pětka, v sobotu týmový závod a v neděli patnáctistovka a závod s hromadným startem. Zda v poslední den absolvuje oba starty, se teprve uvidí.

"Dohodli jsme se s Petrem (Novákem), že (na závod s hromadným startem) zůstanu přihlášená a uvidíme, jak se budu cítit. Momentálně se cítím dobře a chtěla bych jet všechno. Až po čtyřech startech ale uvidíme, jak na tom budu," řekla Sáblíková, kterou po MS čeká ještě světový šampionát ve víceboji v Berlíně a finále SP v Heerenveenu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy