Následuje
Olympijský magazín

Sáblíková podruhé těsně prohrála s Beckertovou

Calgary (Kanada) - Rychlobruslařka Martina Sáblíková podruhé za sebou obsadila na trati 3000 metrů ve Světovém poháru druhé místo a její přemožitelkou opět byla Němka Stephanie Beckertová. V Calgary za ní česká reprezentantka zaostala o pouhé tři setiny vteřiny, i nadále však vede průběžné pořadí SP. Nyní už ale jen s náskokem deseti bodů. Na trojku je přihlášena i druhá česká reprezentantka Karolína Erbanová, která se však představí v divizi B.

Martina Sáblíková
zdroj: ČTK/AP autor: AP Photo

"Závod jsem dobře rozjela, čas je také dobrý a prohrála jsem jen o tři setiny, což je na třech kilometrech málo. Musíme ale počítat s tím, že se budou soupeřky zlepšovat, protože olympiáda se blíží," řekla Sáblíková.

Sáblíková si s Beckertovou zopakovaly tři týdny starý souboj z Heerenveenu. Obě se utkaly v závěrečné rozjížďce divize A. Od prvního mezičasu na tom byla lépe česká rychlobruslařská hvězda, která však v posledním kole nedokázala odrazit útok německé soupeřky. Beckertová závod těsně vyhrála a vytvořila nový německý rekord 3:56,80, Sáblíková za svým dva roky starým maximem zaostala přesně o sekundu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy