Následuje
Speciál

Sáblíková je v polovině vícebojařského ME čtvrtá

Budapešť – Rychlobruslařka Martina Sáblíková je čtvrtá po úvodních dvou disciplínách vícebojařského mistrovství Evropy v Budapešti. Obhájkyně celkového triumfu z předešlých dvou let sice nezajela ideálně pětistovku, na které byla až čtrnáctá, ale poté bezpečně vyhrála závod na 3 000 metrů a odmazala velkou část své ztráty. V polovině ME je v čele Němka Claudia Pechsteinová.

Martina Sáblíková
zdroj: ČTK/AP

V dobrém světle se na otevřeném kluzišti v centru maďarské metropole předvedla i Karolína Erbanová, která na kontinentálním šampionátu ovládla potřetí za sebou úvodní závod na 500 metrů. Erbanová se představila v poslední dvanácté rozjížďce a splnila roli favoritky, když se jako jediná dostala pod 40 sekund. Druhou Nizozemku Ireen Wüstovou porazila o 34 setin.

Reakce Karolíny Erbanové:

"Vzhledem k proměnlivému počasí a větru byla cílem bedna, takže s vítězstvím jsem samozřejmě spokojena. Věděla jsem, že to díky tomu bude velká loterie. Člověk musí jet naplno a doufat, že mu nefoukne a vyjde to."

ME v rychlobruslení ve víceboji 2012 Maďarsko

Na trojce se jí už tolik nevedlo a po dvacátém čase klesla na průběžné patnácté místo. "I s trojkou můžu být spokojená. Nebyla tak špatná, jak jsem si myslela. Všichni vědí, že to není moje trať," pousmála se Erbanová, která se prosazuje zejména na kratších tratích.

Šampionát v Budapešti poznamenávají výkyvy počasí a zejména větru. "Je vidět, že je to nefér. Někomu čtyři kola fouká, někdo jede bez větru. A to rozhoduje," řekla Erbanová, podle které měly rychlobruslařky problém zejména na rovince. Sáblíková po pětistovce prohlásila, že šance na celkový triumf jsou pryč, ale v druhém startu zabojovala a oživila naději na čtvrtou zlatou medaili.

V čele je matadorka Pechsteinová, za kterou Sáblíková zaostává v přepočtu o 1,55 sekundy. Druhá je Wüstová, již od německé rychlobruslařky dělí jen šest setin. Třetí místo patří překvapivě Polce Natalii Czerwonkové, která byla nečekaně druhá na trojce.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy