Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Sáblíková dostala Záslužný kříž druhého stupně

Praha - Na černém saku rychlobruslařky Martiny Sáblíkové se dnes odpoledne blyštěl Záslužný kříž druhého stupně. Trojnásobná olympijská medailistka z Vancouveru dostala vysoké armádní ocenění od ministra obrany Martina Bartáka při slavnostním přijetí úspěšných sportovců armádního sportovního centra Dukla. Barták ocenil děkovným listem Sáblíkovou a všechny lyžaře olympioniky, mezi kterými nechyběla trojice z bronzové štafety běžců na lyžích Martin Koukal, Jiří Magál a Martin Jakš.

"Určitě zabere velice čestné místo, kde se na něj budu moci často podívat, protože si tohohle ocenění vážím," řekla Sáblíková.

Záslužný kříž třetího stupně dostala po turínských hrách před čtyřmi lety, nyní za dvě zlata a jeden bronz kříž druhého stupně, který má stříbrnou barvu. Na olympiádě v Soči tak s nadsázkou musí získat tři zlata, aby dostala nejvyšší ocenění. "To nevím, na to si musíme počkat. A doufám, že se dočkáme," usmála se Sáblíková.

Je nám líto, video expirovalo.
Ministr obrany ocenil olympioniky

Martin Koukal:

"Chystáme se, že se jako štafeta a realizační tým sejdeme a konečně to oslavíme, protože jsme to zatím neoslavili. Myslím si, že je to tak výrazný úspěch, že bychom možná naštvali bohy, kdybychom to neoslavili."

Záslužný kříž prvního stupně mají ze sportovců například bývalá olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová nebo světový rekordman, olympijský vítěz a mistr světa v desetiboji Roman Šebrle.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy