Následuje
Buly

Sáblíková ani Erbanová nepojedou na vícebojařské MS

Inzell (Německo)/Praha - Rychlobruslařka Martina Sáblíková se nepředstaví na mistrovství světa ve víceboji, které se uskuteční příští týden v norském Hamaru. Dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru má již několik týdnů problémy se zády. Kouč Petr Novák dnes ze šampionátu odhlásil i Karolínu Erbanovou, která je unavená po náročném programu Světového poháru ve sprintu.

Martina Sáblíková a Karolína Erbanová s trenérem Petrem Novákem
zdroj: ČTK autor: Stanislav Zbyněk

Sáblíková a trenér Novák již minulý týden avizovali, že MS s největší pravděpodobností vynechají. Původně se chtěli definitivně rozhodnout po nedělním závodu světového poháru na 3 000 metrů v Inzellu, nakonec ale Novák oficiálně start obou svých svěřenkyň zrušil již dnes. "Uvědomil jsem si, že na mistrovství světa se z Evropy kvalifikovalo čtrnáct rychlobruslařek, a když Martina s Karolínou nepojedou, dostanou šanci další. Kdybychom se rozhodli až v pondělí, byla by to pro ně komplikace, protože do Hamaru výpravy najíždějí už v pondělí," řekl Novák.

Zdravotní stav Sáblíkové se stále mírně zlepšuje, ale stoprocentně fit ještě není. "Martina chodí v Inzellu, kde nyní trénujeme, dvakrát denně k fyzioterapeutovi a záda se lepší. Nechceme ale udělat chybu, protože kdyby v Hamaru odjela čtyři závody, mohly by se problémy vrátit. Proto jsme se po konzultaci s doktory rozhodli, že na MS nepojede," uvedl Novák.

Pětadvacetiletá rychlobruslařka měla obhajovat druhé místo, na medailových pozicích skončila na vícebojařském MS čtyřikrát za sebou.

Původně existovala i varianta, že by se na šampionátu představila jen Erbanová, ale ani ta nakonec do Norska nepojede. Dvacetiletá rychlobruslařka, která se v této sezoně výrazněji prosazuje v závodech sprinterského SP, je stále unavená po návratu ze zámoří. "Ani nemůže pořádně bruslit. Pořád jen spí," řekl Novák.

Erbanová by navíc stejně na MS neměla šanci na výraznější výsledek. Prosadit by se mohla jen na 500 metrů, což navíc úspěšný kouč s ohledem na její současný stav neviděl příliš reálně.

Sáblíková nejede na MS ve víceboji
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy