Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Rychlobruslařka Pechsteinová dostala dvouletý trest za doping

Lausanne (Švýcarsko) - Rychlobruslařská legenda Claudia Pechsteinová z Německa dostala dvouletý trest za krevní doping. Mezinárodní bruslařská unie (ISU) dnes uvedla, že pětinásobná olympijská vítězka měla podezřelé výsledky testů v únoru na mistrovství světa ve víceboji v norském Hamaru, kde získala zlatou medaili její velká soupeřka na dlouhých tratích Martina Sáblíková. Sedmatřicetiletá Pechsteinová se proti distanci do roku 2011 může odvolat k Mezinárodní arbitráži CAS v Lausanne. Pokud šestinásobná mistryně světa a trojnásobná vítězka Světového poháru se svou snahou neuspěje, přijde o olympijské hry ve Vancouveru 2010.

Berlíňanka Pechsteinová, kterou Sáblíková vždy uváděla jako svůj největší vzor, měla podle ISU podezřelé hodnoty krevních testů na světovém šampionátu v Hamaru. Kvůli tomu v březnu zahájila unie se slavnou rychlobruslařkou disciplinární řízení, které koncem června na dvoudenním jednání uzavřela komise konstatováním, že Pechsteinová užívala krevní doping. "Neměla žádný pozitivní dopingový test. Claudii odsoudili na základě indicií. Samozřejmě se odvoláme k CAS," řekl agentuře SID právník Pechsteinové Simon Bergmann.

Jedna z nejúspěšnějších rychlobruslařek historie měla až do šampionátu v Hamaru vydařenou sezonu. V listopadu vyhrála závod SP na 5000 metrů v Moskvě a jako jediná tak dokázala od listopadu 2006 porazit na této trati českou hvězdu Sáblíkovou. V lednu v Heerenveenu se pak trochu nečekaně stala mistryní Evropy ve víceboji jako nejstarší závodnice v historii. Měsíc nato však kvůli nespecifikované nemoci nedokončila MS v Norsku a posléze neodjela do zámoří na finále Světového poháru a šampionát na jednotlivých tratích.

Je nám líto, video expirovalo.
Pechsteinová dostala trest za doping
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy