Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
VK Šelmy Brno - VK Královo Pole

Rychlobruslařka Erbanová odchází od trenéra Nováka

Praha - Rychlobruslařka Karolína Erbanová se již nebude připravovat pod vedením trenéra Petra Nováka. Několikanásobná juniorská mistryně světa se rozhodla od příští sezony závodit za nizozemský tým Continu, protože se chce více zaměřit na sprinterské tratě. Proto už nebude trénovat společně s trojnásobnou olympijskou vítězkou Martinou Sáblíkovou, která kraluje dlouhých tratím.

Karolína Erbanová
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"V zahraničí jsou kluby, které se specializují na trénink sprinterek, tam vidím svoji budoucnost," uvedla jednadvacetiletá Erbanová. "Není to unáhlené rozhodnutí. Žádná změna není lehká, ale věřím, že jsem se rozhodla správně," řekla.

Novákovi i Sáblíkové za dosavadní pomoc poděkovala. "Uvědomuju si, že jsem se na současnou úroveň dostala díky Martině i trenérovi, a jsem za to ráda. Na mém vztahu k dalším českým rychlobruslařům se rozhodně nic nemění. Beru to tak, že přestup z klubu do klubu je běžnou součástí sportovního života, podobně jako v jiných sportech," řekla Erbanová.

Nyní se bude připravovat převážně v zahraničí, hlavně v Nizozemsku. "Jsme v kontaktu, ale vše se bude dolaďovat v příštích dnech. Teď se chystám nedaleko Heerenveenu, kde se budeme připravovat," uvedla Erbanová, která ještě neví, zda bude závodit i na šampionátech ve vícebojích. "To jsme ještě neprobírali. Chci se ale soustředit na kratší a střední tratě, to bude hlavní cíl," uvedla rodačka z Vrchlabí.

Tým Continu tvoří převážně nizozemští rychlobruslaři v čele s dvojnásobnou bronzovou medailistkou z OH v Soči Margot Boerovou. Jeho členkou je také vicemistryně Evropy a majitelka bronzu z MS ve víceboji Yvonne Nautaová. Tým vedou trojnásobná olympijská šampionka Marianne Timmerová a Gianni Romme, který má ve své sbírce dvě olympijská zlata.

Kouč Novák nechtěl odchod Erbanové příliš komentovat. "Rozhodla se takhle a udělala to. Pro nás to není jednoduché, ale věřím, že si s tím poradíme," řekl Novák. Počítal například s tím, že Erbanová bude společně se Sáblíkovou startovat v týmovém závodě, což teď není jisté. "Věřím ale, že i tak dokážeme tým postavit," dodal. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy