Řezáčovi o dva body uniklo celkové vítězství

Vaalaadalen (Švédsko) - Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč těsně neobhájil celkovou výhru v ceněné sérii Ski Classics. Vítězi jiného seriálu FIS Marathon Cup unikl triumf o pouhé dva body.

Stanislav Řezáč
zdroj: ISIFA/LN

Řezáč před závěrečným závodem ve švédském Vaalaadalenu vedl, ale obsadil čtvrté místo a v čele se neudržel. Těsně ho předstihl jeho norský rival Anders Auckland, který závod na 53 km vyhrál o sekundu před domácím Jörgenem Brinkem. Třetí skončil další Švéd Mathias Fredriksson, Řezáč dojel čtvrtý s odstupem 40 sekund na vítěze.

Osmatřicetiletý český běžec tak získal za druhé místo ve Ski Classics 8 800 eur (218 000 korun). Dva body ho stály 13 200 eur, o něž bral Auckland na prize money víc. Další český dálkový běžec Petr Novák obsadil 14. místo. Martin Koukal, který absolvoval mezi "laufaři" první sezonu, byl třiadvacátý.