TCL V Repre

Řezáč skončil v Aare čtvrtý, celkově je o příčku lepší

Aare (Švédsko) - Loňský král bílé stopy, laufař Stanislav Řezáč, zakončil sezonu opět ve velkém stylu. Ve finále Ski Classics ve švédském Aare doběhl na čtvrtém místě a v celkovém pořadí obsadil 3. pozici.

Stanislav Řezáč
zdroj: TONO agency

Na 75 kilometrů dlouhé trati byli, stejně jako v celé letošní sezoně, nejlepší bratři Aucklandové. Anders vedl před tímto závodem v celkovém hodnocení Ski Classics před svým bratrem Jergenem o sto bodů. V pořadí třetí Řezáč byl o dalších více než tři sta bodů zpět a bylo jasné, že v celkovém hodnocení zvítězí někdo z norské dvojice.

Nakonec k velkému bratrskému souboji nedošlo. Oba se totiž před cílem chytli za ruce a dojeli společně do cíle. Anders Auckland se tak stal vítězem letošního ročníku Ski Classics. Řezáč projel cílem na čtvrtém místě a v celkovém hodnocení postoupil na třetí místo.

Řezáč si dojel v Aare pro 4. místo

Zatímco loni Řezáč přišel o celkové vítězství ve Ski Classics o dva body, letos zaostal v lukrativním seriálu dotovaném částkou 150 000 eur (3,8 milionu korun) za vítězným Auklandem o 432 bodů.