Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Řezáč dojel na Marcialonze třetí, porazil i Northuga

Predazzo (Itálie) - Stanislav Řezáč byl třetí na Marcialonze, italském závodu FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování. Na Nora Jörgena Auklanda ztratil sedm sekund, druhý dojel vítězův starší bratr Anders Aukland.

Dálkový běh na lyžích
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

O výsledcích sedmdesátikilometrového závodu klasickou technikou rozhodlo až závěrečné stoupání, v němž si Jörgen Aukland silovou jízdou soupaž zajistil bezpečný náskok a letošní vítěz Jizerské padesátky Řezáč kontroloval třetí místo. Díky tomu se s Jörgenem Auklandem dělí o první pozici v průběžném pořadí poháru.

Je nám líto, video expirovalo.
Ski Classics 2012: Marcialonga

Do souboje s vytrvaleckými specialisty se dnes v Itálii pustil také norský univerzál Petter Northug, druhý muž SP, který dokáže vyhrávat sprinty i padesátky. Dlouho se držel ve vedoucí skupině, ale na medailové pozice se nakonec neprosadil, s více než minutovým odstupem dojel desátý.

Další čeští běžci Petr Novák a Martin Koukal skončili v třetí desítce. V závodu žen byla Kamila Bořutová devátá a olympijská vítězka Kateřina Neumannová dvanáctá. Příštím závodem FIS Marathon Cupu bude za týden König Ludwig Lauf na 50 km v Německu.

Výsledky:

Muži: 1. J. Aukland 2:55:37,3, 2. A. Aukland (oba Nor.) -1,7, 3. Řezáč -6,9, ...21. Novák -6:49,0, 23. Koukal (všichni ČR) -6:56,0.

Ženy: 1. Nyströmová 3:23:20,3, 2. J. Hanssonová (obě Švéd.) -56,2, 3. Santnerová (It.) -7:14,9, ...9. Bořutová -28:04,3, 12. Neumannová (obě ČR).

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy