Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Řezáč doběhl na Jizerské padesátce třetí

Bedřichov - Český běžec na lyžích Stanislav Řezáč obsadil po roce v Jizerské padesátce opět třetí místo. Vyhrál Anders Aukland z Norska, který navázal na vítězství z roku 2008. Druhý doběhl Oskar Svärd ze Švédska. Letos slavili organizátoři úspěch ještě před startem samotného běhu, když se jim podařilo vyprodat všechna startovní čísla již s více než měsíčním předstihem. "Jsem spokojený. Na ty dva první jsem v těchto podmínkách neměl. Jsou nejlepší v soupažích a Aukland do kopců, když má formu," řekl Řezáč po dojezdu. "A já jsem nadšený. Odjel jsem skvělý závod a měl jsem vynikající lyže," řekl Aukland.

Na rozdíl od loňského roku se velká skupina favoritů roztrhala už na osmém kilometru a nástup loňského vítěze Svärda dokázal zachytit jen Anders Aukland. Ten navíc ve druhé polovině trati zrychlil a svého jediného soka setřásl. Na bedřichovský stadion tak dojížděl osamocen s velkým náskokem téměř dvou minut.   

Řezáč se rovněž dokázal oddělit od skupinky pronásledovatelů a potřetí za sebou si dojel pro třetí místo. Ikona světového lyžování Thomas Alsgaard doběhla v závěru první desítky.

Je nám líto, video expirovalo.
Jizerská padesátka 2011

Řezáče trápily žaludeční problémy

Stanislav Řezáč si v cíli závodu třetí místo pochvaloval, i přes žaludeční problémy totiž dokázal udržet krok s nejlepšími: "Jsem rád, protože mám žaludeční problémy a síla mi trošičku chyběla. Tenhle sníh je hrozně těžký a na to musíte mít sílu, aby se dalo ujet," řekl Řezáč.    

Sedmatřicetiletý Řezáč naposledy vyhrál nejslavnější domácí dálkový běh
před deseti lety a od jeho zařazení do FIS Marathon Cupu mu triumf uniká.
Přesto je za poslední tři roky nejúspěšnějším běžcem - pokaždé získal
pomyslný bronz. "Toho letošního si docela vážím," porovnával Řezáč letošní třetí místo s těmi předešlými. "Tentokrát se nejelo ve finiši, ale bylo to roztrhané. Podařilo se mi v závěru ujet skupince dobrých lidí. Jsem spokojený," řekl Řezáč, který porazil třeba Švéda Mathiase Fredrikssona nebo slavného Nora Thomase Alsgaarda.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy