Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Řezáč bude pokračovat v kariéře, zahraniční nabídky ale odmítl

Praha - Stanislav Řezáč má lukrativní nabídky zahraničních stájí a výrobců lyží, nejspíš však zůstane u ryze českého týmu Patria Direct, třebaže k jeho fungování má ještě výhrady. Nejlepší český dálkový běžec prožil jako vítěz FIS Marathon Cupu jednu z nejlepších sezon v kariéře, byť těsně o dva body nevyhrál jiný seriál Ski Classics. "Teď už jsem s tím srovnaný, ale zpočátku mě to docela rozladilo," řekl Řezáč.

Stanislav Řezáč
zdroj: ČTK

Po dojezdu nedělního posledního závodu ve švédském Vaalaadalenu si totiž špatně spočítal průběžné pořadí a žil v domnění, že mu konečné čtvrté místo k celkovému vítězství ve Ski Classics stačí. "Byla to mýlka. Nikde ale není psáno, že bych byl třetí, kdybych na to jel. Měli velký náskok, asi bych na to neměl," přemítal zpětně. Řezáče předstihl v konečném účtování norský rival Anders Auckland, který závod na 53 km vyhrál. Osmatřicetiletý český běžec získal za druhé místo ve Ski Classics 8 800 eur (218 tisíc korun), dva body ho tak stály 13 200 eur.

Přesto Řezáč nesmutnil a dokonce odmítá i nadále nabídky týmů, které jsou proti jeho nynějšímu finančnímu zabezpečení až dvojnásobné. "Nedělám to jen kvůli penězům. Zázemí mám výborné, materiál také, ten měnit rozhodně nebudu," ujistil. "Jen mi trochu chybí lepší organizace, plno věcí třeba kolem cestování si musím zařídit sám, na což nemám moc času při profesionálním závodění," postěžoval si trochu Řezáč.

O podmínkách nové smlouvy bude jednat, protože se rozhodl, že i vzhledem ke kvalitním výsledkům bude i v pokročilém lyžařském věku dál závodit. "Máme daleko nižší rozpočty než zahraniční týmy. Nejde to srovnávat. Ale budeme se bavit o tom, co by Standa potřeboval," uvedl zástupce týmu Martin Kodýdek. "Je ale jasné, že nabídky, které kolem něj sviští, ho dráždí. Nedivím se, že mu to šrotuje v hlavě," prohlásil Kodýdek.

Kdyby šlo Řezáčovi o finance, už by prý byl dávno v jiném týmu. "Mám asi tři nebo čtyři možnosti, bylo mi nabídnuto i dvakrát tolik, co mám teď," uvedl Řezáč. "Snad se domluvíme, jen bych potřeboval ještě jednoho člověka k ruce, aby kolem mě neběhala manželka," uvedl Řezáč, jehož žena je součástí týmu a funguje i na občerstvovacích stanicích.

Neuvažuje příliš o tom, že by se připravil na mistrovství světa v klasickém lyžování, kde se v příštím roce pojede závod klasickou technikou na 50 kilometrů. "Jsem rád, že jsem reprezentačnímu trenérovi letos ukázal i při klasických závodech, že neumím jezdit jen soupaž," poznamenal s odkazem zejména na poslední závod seriálu, kde byla trať s převýšením přes 1500 metrů. "Ale závod na mistrovství světa je jen jeden a nemusí vyjít. Já mám těch závodů hodně," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy