Následuje
SP Německo

Ředitel FIS chce změnu po vzoru fotbalu. MS by se konalo až po konci Světového poháru

Kvitfjell (Norsko) – Už žádné v půlce sezony, ale až po konci Světového poháru jako vrchol. Tak by mohlo v budoucnu vypadat mistrovství světa v alpském lyžování. S návrhem přišel ředitel závodů FIS Markus Waldner, který jako vzorový příklad pro změnu jmenoval fotbal.

Marcel Hirscher
zdroj: Reuters autor: Stefano Rellandini

Waldner nastínil své představy jen pár dnů po skončení světového šampionátu ve Svatém Mořici, po němž lyžaři budou ještě měsíc závodit o křišťálové glóby a pohárové body.

"FC Bayern (Mnichov) také nejdřív získá ligový titul a až pak se hráči rozjedou na mistrovství světa," přirovnal k situaci ve fotbalu. "Bylo by i pro nás lyžaře moudré uzavřít do února Světový pohár a pak mít vrchol v mistrovství světa," řekl Merkur v norském Kvitfjellu, kde Světový pohár pokračuje sjezdem mužů.

Pozdější termín MS ohledně sněhových podmínek za problém Waldner nevidí. V rámci reforem chce také diskutovat o možném zrušení superobřího slalomu, naopak větší prostor by dal paralelním závodům. "Publikum je má rádo a jsou snadno pochopitelné i pro nezasvěcené," řekl.

"Zvážit bychom měli i to, zda neudělovat nově za paralelní disciplíny malý glóbus. Tyto závody by byly čtyři až pět za sezonu," dodal. Paralelní slalomy jsou dosud součástí slalomového hodnocení SP, což lyžaři často kritizují.

O jeho návrzích budou diskutovat členové kongresu FIS na konci května ve Slovinsku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy