TCL V Repre

Rebensburgová podruhé vyhrála super-G

Cortina d'Ampezzo (Itálie) - Německá lyžařka Viktoria Rebensburgová vyhrála podruhé v kariéře superobří slalom světového poháru. V Cortině d'Ampezzo dnes zvítězila před překvapením závodu Rakušankou Nicole Schmidhoferovou a vedoucí ženou seriálu Tinou Mazeovou ze Slovinska.

Třiadvacetiletá Rebensburgová slaví druhý triumf v sezoně. V prosinci v Are vyhrála obří slalom, ve kterém dosud s výjimkou loňského vítězství v super-G ve Schladmingu vybojovala všech zbývajících patnáct medailových umístění v SP. Celkově vyhrála v elitním seriálu už podesáté.

Závod poznamenalo husté sněžení a snížená viditelnost, kvůli kterým pořadatelé před startem dvakrát zkrátili trať. Na sobotní triumf ve sjezdu za těchto podmínek nenavázala Američanka Lindsey Vonnová, jež zajela tentokrát sedmý čas.

"V rychlostních disciplínách jsem vždy jezdila technicky dobře, ale s výsledkem to většinou neklaplo. Dneska jsem to ale dovezla dolů tak, jak jsem si představovala," radovala se vítězka.

Závod poznamenalo husté sněžení a snížená viditelnost, kvůli kterým pořadatelé před startem dvakrát zkrátili trať. Na sobotní triumf ve sjezdu za těchto podmínek nenavázala Američanka Lindsey Vonnová, jež zajela tentokrát sedmý čas. "Bylo to těžké, ale já jsem v těchto těžkých podmínkách se sedmým místem spokojená. Tenhle víkend mi dodal spoustu sebevědomí," řekla Vonnová, jež v sobotu zvítězila po více než měsíci.

Naopak životní závod se povedl Schmidhoferové, jež dosud nikdy nebyla ani v první desítce a jejím maximem bylo dvanácté místo z roku 2009 ve Val d'Isère. V Itálii ztratila třiadvacetiletá lyžařka na vítězku 33 setin a o jednu setinu porazila Mazeovou, která si po sobotním druhém místě opět upevnila pozici v čele absolutního pořadí SP.

Výsledky super-G žen v Cortině d'Ampezzo

1. Rebensburgová (Něm.) 1:16,45, 2. Schmidhoferová (Rak.) -0,33, 3. Mazeová (Slovin.) -0,34, 4. Ruizová (Šp.) -0,53, 5. Mancusová -0,69, 6. Smithová -0,80, 7. Vonnová (všechny USA) -0,83, 8. Gutová (Švýc.) -0,87, 9. Marchandová-Arvierová (Fr.) -1,04, 10. Aufdenblattenová (Švýc.) -1,07.

Pořadí super-G: 1. Mazeová 290 b., 2. Vonnová 286, 3. Mancusová 225, 4. Rebensburgová 194, 5. Suterová (Švýc.) 160, 6. Fenningerová (Rak.) 154.

Průběžné pořadí SP: 1. Mazeová 1474, 2. Höflová-Rieschová (Něm.) 756, 3. Fenningerová 644, 4. Vonnová 640, 5. Zettelová (Rak.) 597, 6. Rebensburgová 585, ...46. Záhrobská (ČR) 106.