V šachu

Rakouský sdruženář Kreiner vyhrál poprvé SP

Chaux-Neuve (Francie) - Závod světového poháru v severské kombinaci ve francouzském Chaux-Neuve vyhrál Rakušan David Kreiner a dočkal se prvního individuálního vítězství v elitním seriálu. Čeští sdruženáři podruhé za sebou nebodovali.

Devětadvacetiletý Kreiner, jenž byl v neděli třetí v Seefeldu, založil na svůj největší úspěch mezi jednotlivci sedmým místem ve skoku. Olympijský vítěz ze závodu družstev měl pak nejvíce sil v závěru běžecké části a druhého Mikka Kiksliena z Norska porazil o 0,6 sekundy. Třetí byl vítězův krajan Felix Gottwald.

Těsně pod stupni vítězů skončil domácí favorit Jason Lamy Chappuis, i tak je tři závody před koncem sezony SP blízko obhajobě křišťálového glóbu. Před druhým Kokslienem vede o 140 bodů.

Dvojice českých reprezentantů byla mimo bodovaná umístění už po skoku a v desetikilometrovém běhu si na body nepolepšila. Tomáš Slavík obsadil 37. pozici, Miroslav Dvořák byl čtyřiačtyřicátý.

V neděli je v Chaux-Neuve na programu poslední závod SP před mistrovstvím světa v Oslu. Protože tři dohodnutí organizátoři pohárové závody odřekli, čeká sdruženáře nedobrovolná měsíční pauza.

Výsledky závodu SP v severské kombinaci v Chaux-Neuve: 1. Kreiner (Rak.) 21:59,2 min., 2. Kokslien (Nor.) -0,6, 3. Gottwald (Rak.) -1,5, 4. Lamy Chappuis (Fr.) -3,2, 5. Gruber (Rak.) -7,9, 6. Lacroix (Fr.) -11,5, 7. Bieler (Rak.) -20,7, 8. Ryynänen (Fin.) -21,0, 9. Runggaldier (It.) -27,8, 10. Klemetsen (Nor.) -30,7, ...37. Slavík -2:09,4, 44. Dvořák (oba ČR) -2:59,0.

Průběžné pořadí SP (po 10 z 13 závodů): 1. Lamy Chappuis 689 b., 2. Kokslien 549, 3. Gottwald 476, 4. Stecher (Rak.) 466, 5. Frenzel 368, 6. Edelmann (oba Něm.) 344, ...23. Dvořák 92, 30. Slavík 54, 43. Churavý (ČR) 16.