Volejbalový magazín

Rajdlová skončila v závodě na 10 km klasicky na 23. místě

Kuusamo (Finsko) - Dnešní závod Světového poháru v běhu na lyžích na 10 km klasicky ve finském Kuusamu vyhrála domácí Aino-Kaisa Saarinenová. Z českých reprezentantek bodovala na 23. místě Kamila Rajdlová. Čtyřnásobná mistryně světa Saarinenová do cíle druhého distančního závodu SP doběhla s náskokem 13 vteřin před druhou Irinou Chazovovou z Ruska a stejně jako loni vyhrála úvodní klasiku sezony. Třetí Vibeke Skofterudová byla ještě o sekundu pomalejší.

Aino-Kaisa Saarinenová
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Rajdlová si pro body doběhla se ztrátou jedné minuty a sedmi vteřin na vítěznou Finku. Potvrdila tak pozici kvalitní klasičky, před týdnem v norském Beitostölenu skončila v závodě na 10 km volnou technikou na 45. pozici.

Další české závodnice nebodovaly. Ivana Janečková obsadila 40. místo, Eva Skalníková s Klárou Moravcovou skončily na 57., respektive 58. pozici.