Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

První lety v Harrachově vyhrál Koch, Koudelka byl desátý

Harrachov - První závod Světového poháru v letech na lyžích v Harrachově dnes vyhrál Rakušan Martin Koch před krajanem a suverénem sezony Thomasem Morgensternem. Ten prohrál teprve pošesté z dosavadních čtrnácti závodů SP. Třetí skončil Polák Adam Malysz. O nejlepší český výsledek v sezoně se postaral Roman Koudelka na desátém místě, Jan Matura skončil hned za ním. Druhý závod se uskuteční v neděli.

Koch létal dnes jednoznačné nejdál. Už v prvním kole nikdo lepší než on nebyl, ale výkonu 211,5 metru podle jury příliš pomohl vítr, takže mu odečetla body a pro Kocha to znamenalo čtvrté místo. V druhém kole se však Rakušan ještě o metr a půl zlepšil a o stejný díl zaostal za rekordem harrachovského mamutího můstku.

Z Čechů dnes létal nejlépe Koudelka, který předvedl 190,5 a 184,5 metru, za což se poprvé v sezoně dostal do desítky. "To je super výsledek, chtěl jsem hlavně bodovat. Začínám si věřit a to je dobře," prohlásil nejlepší český skokan. Matura v druhém kole skočil z Čechů nejdál (191 m), ale o jeho jedenáctém místě rozhodla bodová penalizace za vítr.

Světový pohár v letech na lyžích 2010/11 Harrachov (//ivysilani/211471291020002-lyzovani/)

První muž Turné čtyř můstků a vedoucí skokan v průběžném hodnocení Světového poháru Morgenstern vedl po prvním kole, ale na atak svého krajana Kocha nedokázal odpovědět. Výkon 190,5 metru mu stačil alespoň na na druhé místo před Malyszem, kterému polští fanoušci v Harrachově vytvořili takřka domácí prostředí.

Bodovali ještě další dva Češi. Borek Sedlák skončil devatenáctý a Jakub Janda obsadil dvaadvacátou pozici. Naopak už první kolo se stalo konečnou pro Antonína Hájka (36.) a Lukáše Hlavu (38.), kteří oba pocházejí z Harrachova.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy