Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
V šachu

Pro Svindala měl pád v Kitzbühelu vážné následky. Sezona pro něj skončila

Kitzbühel (Rakousko) – Vypadalo to, že bude v pořádku. Po vážném pádu ve sjezdu v Kitzbühelu Aksel Lund Svindal zamával fanouškům, došel sám ke skútru a odjel na vyšetření. To však ukázalo, že jeho nehoda má vážné následky. Lídr Světového poháru si přetrhl přední zkřížený vaz, utrhl meniskus v pravém koleni a čeká ho pauza dlouhá devět až deset měsíců. 

Třiatřicetiletý Svindal upadl na slavné sjezdovce Streif po skoku přes Hausbergkante před levotočivou zatáčkou na travers. Skončil v ochranných sítích a měl krvavé zranění na nose, dokázal ale sám vstát a ze sjezdovky odjet. Z cílového prostoru pak kvůli podezření na zranění kolena zamířil na vyšetření do nemocnice.

Po stanovení diagnózy se Svindal na klinice Hochrum podrobil operaci a přišel o zbytek sezony. Tu měl přitom skvěle rozjetou - vyhrál sedm rychlostních závodů z devíti včetně pátečního superobřího slalomu na Hahnenkammu.

Ve Světovém poháru získal náskok 107 bodů před svým velkým rivalem Rakušanem Marcelem Hirscherem, za nímž skončil v letech 2013 a 2014 druhý. Minulou sezonu musel vítěz SP z let 2007 a 2009 vynechat kvůli přetržené levé achillovce.

"Jezdit sjezd je vždycky riskantní. Jsem vděčný za to, že mi to v této sezoně tak dobře šlo, v takovém náročném sportu to není samozřejmost," citoval Svindala norský lyžařský svaz.

Slavný sjezd v Kitzbühelu byl po odjetí třiceti závodníků z bezpečnostních důvodů kvůli zhoršující se viditelnosti ukončen. Před Svindalem spadli Rakušané Georg Streitberger a Hannes Reichelt, kteří si také přetrhli zkřížené vazy v pravém koleni. Už v trénincích na sjezd utrpěli zranění znamenající konec sezony jejich reprezentační kolegové Max Franz a Florian Scheiber.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy