Dohráno MOL Cup

Pro první vítězství v super-G si dojela Fenningerová

Garmisch-Partenkirchen - Rakušanka Anna Fenningerová vyhrála v německém "Ga-Pa" poprvé v kariéře superobří slalom světového poháru. Sjezdařka měla dosud na svém kontě dvě výhry v obřím slalomu. O dvě desetiny za ní skončila domácí Marie Höflová-Rieschová, o další tři setiny zpět dojela třetí Američanka Julia Mancusová.

Rakušanka Anna Fenningerová
zdroj: isifa/EPA autor: STEPHAN JANSEN

Slovinka Tina Mazeová, která už má jistý křišťálový glóbus za celkové prvenství v SP a trofeje za obří slalom a kombinaci, obsadila se ztrátou 43 setin čtvrté místo. O vítězce malého glóbu tak rozhodne až finálový závod v Lenzerheide. V průběžném pořadí disciplíny má Mazeová před Mancusovou náskok 55 bodů.

Těsně za bodovaným umístěním dnes zaostala Klára Křížová, která v sobotním sjezdu vybojovala první tři body v sezoně. Třiadvacetiletá lyžařka skončila v superobřím slalomu na 32. místě, od 30. příčky ji dělilo 22 setin.

Tina Mazeová
zdroj: Getty Images autor: Clive Mason

Devětadvacetiletá Mazeová díky čtvrtému místu znovu vylepšila rekord v počtu bodů získaných v jedné sezoně světového poháru. V celkovém hodnocení už má na svém kontě 2 074 bodů, o 74 víc než Rakušan Hermann Maier v sezoně 1999/2000. Dosavadním ženským maximem bylo 1 980 bodů Američanky Lindsey Vonnové z minulého ročníku.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

1. Fenningerová (Rak.) 1:20,43 min., 2. Höflová-Rieschová (Něm.) -0,20, 3. Mancusová (USA) -0,23, 4. Mazeová (Slovin.) -0,43, 5. Hroneková (Něm.) -0,80, 6. Hospová (Rak.) -0,81, 7. Gutová (Švýc.) -0,93, 8. Weiratherová (Licht.) -0,94, 9. Suterová (Švýc.) -1,02, 10. Rebensburgová (Něm.) -1,10, ... 32. Křížová (ČR) -2,45

Průběžné pořadí superobřího slalomu (po 6 ze 7 závodů): 1. Mazeová 420 b., 2. Mancusová 365, 3. Fenningerová 304, 4. Vonnová (USA) 286, 5. Höflová-Rieschová 251, 6. Rebensburgová 246

Průběžné pořadí SP (po 31 z 37 závodů): 1. Mazeová 2 074, 2. Höflová-Rieschová 1 050, 3. Fenningerová 884, 4. Mancusová 803, 5. Vonnová 740, 6. Zettelová (Rak.) 697, ... 55. Záhrobská (ČR) 109, 112. Křížová 3