Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Pražský tým Kolibris 1 ovládl curlingové MČR a pojede na mistrovství Evropy

Tým Kolibris 1 vybojoval titul mistrů republiky v curlingu. Ve finále turnaje v pražských Roztylech porazila sestava okolo skipa Davida Šika další pražský tým Tabery–Zbraslav 2:0 na zápasy.

Vítězové MČR v curlingu - tým Kolibris 1
zdroj: facebook.com/Tým Davida Šika

Kolibris přitom neměl cestu za titulem vůbec jednoduchou. Po dvou středečních vítězstvích v dalších čtyřech zápasech neuspěl a do semifinále postoupil jen díky lepšímu Draw Shot Challenge oproti nakonec čtvrtým Dion Young Boys.

Naopak ve vyřazovacích bojích byli David Šik a spol. stoprocentní. Zatímco v základní části oba zápasy se Sem tam Brno prohráli, v semifinále nedali týmu bývalého dlouholetého reprezentačního skipa Jiřího Snítila šanci a po výhře 9:2 už po sedmém endu postoupili do finále.

Je nám líto, video expirovalo.
Do házenkářské reprezentace se vrací Knedlíková

V něm Tabery–Zbraslav nepotvrdili pozici nejlepšího týmu po základní skupině a prohráli 3:7 a 3:6. Úvodní sobotní utkání rozhodla "ukradená" dvojka Kolibříků v 6. endu při výhodě soupeře.

Druhý zápas byl mnohem vyrovnanější, Kolibris přišel o tříbodový náskok, v sedmém endu se ale vrátil do vedení a to potvrdil dalšími dvěma jednobodovými zisky při výhodě Zbraslavi.

Kolibris si vítězstvím na domácím šampionátu vybojoval právo reprezentovat Česko na podzimním mistrovství Evropy. Na něm si tým Davida Šika zatím zahrál pouze v roce 2015, kdy skončil devátý a sestoupil do divize B.

Hlavní zprávy