V šachu

Poslední závod sdruženářů před MS vyhrál Lamy Chappuis

Chaux-Neuve (Francie) - Poslední závod světového poháru v severské kombinaci před mistrovstvím světa vyhrál ve francouzském Chaux-Neuve domácí Jason Lamy Chappuis. Jediný český sdruženář na startu běžecké části Tomáš Slavík skončil šestatřicátý a nebodoval.

Čtyřiadvacetiletý olympijský vítěz Lamy Chappuis využil vynikající skokanskou část, díky níž vyrazil na desetikilometrovou trať o 37 sekund dřív než nejbližší soupeř. Francouzský sdruženář si náskok pohlídal a druhého v pořadí Felixe Gottwalda z Rakouska porazil o 7,2 sekundy, třetí byl o další dvě desetiny zpět Mikko Kokslien z Norska.

Lamy Chappuis se dnešním vítězstvím výrazně přiblížil obhajobě křišťálového glóbu. Před závěrečnými dvěma závody, jež se pojedou až po MS v Oslu, má před Kokslienem náskok 180 bodů.

Českému duu Miroslav Dvořák, Slavík se příliš nepovedla už skokanská část. Dvořák po 47. místě ani do běhu nenastoupil, Slavík se z 37. příčky posunul jen o dvě pozice.

Závod SP v severské kombinaci v Chaux-Neuve: 1. Lamy Chappuis (Fr.) 22:00,3 min., 2. Gottwald (Rak.) -7,2, 3. Kokslien (Nor.) -7,4, 4. Kreiner (Rak.) -8,4, 5. Edelmann (Něm.) -11,9, 6. Schmid (Nor.) -19,1, 7. Runggaldier (It.) -19,4, 8. Lodwick (USA) -20,7, 9. Lacroix (Fr.) -25,1, 10. Frenzel (Něm.) -36,0, ...35. Slavík -2:11,4, Dvořák (ČR) nenastoupil do běžecké části.

Průběžné pořadí SP (po 11 z 13 závodů): 1. Lamy Chappuis 789 b., 2. Kokslien 609, 3. Gottwald 556, 4. Stecher (Rak.) 466, 5. Frenzel 394, 6. Edelmann 389, ...25. Dvořák 92, 31. Slavík 54, 43. Churavý (ČR) 16.