Evropská a Konferenční liga UEFA

Portykovi nevyšel skok a v Seefeldu byl třicátý. Výhru slaví Frenzel

Seefeld (Rakousko) – Tomáši Portykovi první závod třídílného seriálu Světového poháru v severské kombinaci v Seefeldu. Českému reprezentantovi se nepovedl už skok a nakonec skončil třicátý. Miroslav Dvořák v prvním kompletním závodu sezony obsadil 46. místo, Petr Kutal doběhl na poslední 54. pozici. Z výhry se radoval olympijský vítěz z Německa Eric Frenzel.

Tomáš Portyk
zdroj: AP autor: Kerstin Joensson

Nejlepším závodníkem po skoku na malém můstku byl za výkon 107 metrů Japonec Akito Watabe, který měl na startu běhu před Frenzelem náskok osmi sekund. O ten ale přišel a druhý muž průběžného pořadí Světového poháru ho nakonec porazil o více než šest sekund. Třetí skončil německý lídr seriálu Fabian Riessle, který na vítěze nabral manko 43,6 sekundy, ale na pódium se posunul z jedenáctého místa po skoku.

Portykovi se skok nepovedl, dopadl na 98 metrů a do závodu na pět kilometrů vyjížděl z 32. místa s mankem 1:19 minuty na nejlepšího. Jeho ztráta na první místo sice narostla, i tak se dokázal posunout výsledkovou listinou a získal bod.

Dvořák skočil 96 metrů a poprvé v sezoně nastoupil do běhu, v němž klesl o osm míst. Kutal byl po výkonu 87 metrů na startu předposlední, v cíli za ním už nikdo nebyl.

Závod SP v severské kombinaci v Seefeldu (Rakousko):

1. Frenzel (Něm.) 11:08,5, 2. A. Watabe (Jap.) -6,2, 3. Riessle -43,6, 4. Rydzek -43,8, 5. Faisst (všichni Něm.) -46,4, 6. Orter (Rak.) -46,8, 7. Schmid -47,8, 8. Klemetsen (oba Nor.) -49,1, 9. Klapfer (Rak.) -50,3, 10. Jelenko (Slovin.) -1:00,2, ...30. Portyk -1:33,6, 46. Dvořák -2:21,3, 54. Kutal (všichni ČR) -4:11,6.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 18 závodů): 1. Riessle 424, 2. Frenzel 421, 3. A. Watabe 354, 4. Krog 277, 5. Graabak (oba Nor.) 237, 6. Gruber (Rak.) 231, ...19. Portyk 81.