Denver Pioneers - UMass Minutemens

Portyk bere bod za 30. místo, poprvé v sezoně vyhrál Nor Moan

Schonach (Německo) - Bod za 30. místo získal v Schonachu sdruženář Tomáš Portyk. Sedmnáctiletý závodník ztratil na své šestnácté místo po skoku v běžecké části, bodoval však již počtvrté v řadě. Poprvé v sezoně zvítězil Nor Magnus Moan.

Magnus Moan
zdroj: AP Photo autor: Michael Probst

V závěru běžeckého závodu se Moan utrhl z pětičlenné vedoucí skupiny a vyhrál o čtyři sekundy před krajanem Haavardem Klemetsenem, který byl nejlepší ve skokanské části. Třetí místo vybojoval japonský sdruženář Akito Watabe a překazil trojnásobný norský úspěch, neboť o čtyři desetiny předstihl Jana Schmida.

Pátý byl Němec Eric Frenzel, vítěz tří letošních závodů, který dál jasně vede Světový pohár.

Čtyřicátý skončil Aleš Vodseďálek, další čeští reprezentanti Miroslav Dvořák a Tomáš Slavík se mezi 50 závodníků z pátečního provizorního kola nekvalifikovali.

Závod SP v severské kombinaci v Schonachu (Německo):

1. Moan 24:58,5, 2. Klemetsen (oba Nor.) -4,3, 3. A. Watabe (Jap.) -5,1, 4. Schmid (Nor.) -5,5, 5. Frenzel (Něm.) -5,8, 6. Gruber (Rak.) -18,3, ...30. Portyk -1:55,9, 40. Vodseďálek -2:48,4.

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 17 závodů): 1. Frenzel 371, 2. A. Watabe 281, 3. Kokslien (Nor.) 238, 4. Klemetsen 232, 5. Lamy Chappuis (Fr.) 212, 6. Krog (Nor.) 190, ...19. Dvořák 64, 31. Portyk 30, 47. Churavý 5.