Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v orientačním běhu 2024

Politici blahopřáli olympionikům, Soukalová dorazila pozdě

Praha - Olympijské vítězky ze Soči rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou a o berlích chodící snowboardcrossařku Evu Samkovou i další úspěšné olympioničky přijala česká politická špička v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Gratulace nestihla jen biatlonistka Gabriela Soukalová. Politici zdůraznili, že příliv financí do sportovního prostředí je jednou z vládních priorit.

Čeští olympionici na setkání s politiky
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

"Chtěl bych pogratulovat k vynikajícím výsledkům na olympiádě v Soči. Je to rekordní žeň medailí a chtěl bych zdůraznit, že rozvoj a podpora sportu patří k prioritám vlády," řekl Sobotka. Ve stejném duchu mluvili předsedové obou komor parlamentu Milan Štěch a Jan Hamáček i ministr školství Marcel Chládek.

Více peněz – ale kam?

Pro předsedu Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala nejsou slova o zamýšlené větší podpoře sportu novinkou. "Delší dobu o tom s vládou a ministry jednáme. Pevně doufáme, že k tomu dojde a nemyslíme podporu vrcholového sportu, ale především sportu mládeže a zapojení do sportu co nejvíce dětí," řekl.

O konkrétních částkách se podle Kejvala zatím nejedná. Olympijský výbor pracuje na projektech, které vládě předloží. "Až řekneme, kolik potřebujeme a co jsme za to schopni předvést, tak se budeme bavit o penězích. Současný stav není utěšený a je to potřeba změnit. Na tom jsme se dohodli, a to je významný pokrok," řekl.

Soukalová čekala na špatném místě

Gratulace a přísliby neslyšela v oficiální části biatlonistka Soukalová, dvojnásobná stříbrná medailistka ze Soči. "Byla jsem poprvé včas na místě určení, teda na původním místě určení. Mám nové telefonní číslo a asi se to nepovedlo mě pořádně zastihnout," vysvětlovala, proč čekala na ceremonii u vládní Kramářovy vily, kde se měla konat původně. Jenomže slavnost byla dnes v Hrzánském paláci.

Při čekání si Soukalová prošla okolní park a divila se, proč nikdo nepřichází. "Začala jsem být nervózní a obvolávat lidi, ale nebyl nikdo na drátě. Až po patnácti minutách jsem dostala informaci, že se změnilo místo konání," řekla.

Je nám líto, video expirovalo.
Úspěšné olympioniky přijal premiér Sobotka v Hrzánském paláci
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články